LAZER EPİLASYON`DA TEN RENGİ ÖNEMLİ MİDİR?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON`DA TEN RENGİ ÖNEMLİ MİDİR?

Türkiye'de istenmeyen tüylerinizden kurtulmak artık daha kolay. Gelişmiş son teknoloji ile tasarlanan lazer epilasyon cihazları ile ağrısız ve acısız bir şekilde lazer epilasyon uygulamasında istenmeyen tüylerinizden gönül rahatlığı ile kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyon uygulamalarında istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Peki ya lazer epilasyon uygulamasını nerede yaptırmalısınız? Tabi ki de güvendiğiniz, temiz ve konforlu olan güzellik merkezlerini tercih etmeniz gerekmektedir. Diğer türlü güzellik merkezlerinde lazer epilasyon uygulaması yaptırmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Çünkü ciddi anlamda cildinizde lekeler ve yanık izleri görülme olasılığı oldukça yüksektir.Lazer epilasyonunu güzellik merkezlerinde yaptıracağınız vakit göreceksiniz ki rahat, konforlu ve ağrısız bir tedavi süreciniz gerçekleşecektir. Lazer epilasyon uygulamasının hiç bir zararı görülmemektedir. Tabi ki çeşitli rahatsızlıklarınız ve ya kullandığınız herhangi bir ilacınız yoksa. Eğer herhangi bir hastalık için ilaç tedavisi görüyorsanız kesinlik ile lazer epilasyon yaptırmadan önce yaptıracağınız güzellik merkezleri dermatoloji alanında uzman olan doktorunuza bu durumu açıklayıp söylemeniz gerekmektedir. Lazer epilasyon' da ten rengi önemli midir? Diye sorabilirsiniz.

Evet lazer epilasyonu uygulmasında önceki yıllarda gerçekten ten rengi önemliydi fakat artık gelişen teknoloji sayesinde pek bir önemi kalmamıştır. Lazer epilasyon uygulaması artık esmer (koyu) , beyaz (açık) tenlere kolayca rahat bir şekilde uygulanıldığı söylenebilir. Önce ki senelerde sadece beyaz(açık) tenlilere uygulanıldığında oldukça etkili ve kalıcı sonuçlar alındığı söyleniliyordu. Esmer (koyu) tenliler için lazer epilasyon uygulamaları uygun görülmemekteydi. Bunun sebebi de etkili sonuçlar alınmayacağıydı.

Önceki senelerde lazer epilasyon uygulamasında lazer ışınları tüy köklerinizdeki koyu renkte olan pigmentlere isabet ettiğinden ötürü beyaz tenlilerde oldukça etkili oluyordu. Fakat teknolojinin gelişmesi ile birlikte lazer epilasyon cihazları da oldukça değişkenlik göstermektedir. Artık her cilt yapısına, her ten rengine ve her tüy yapısına uygun lazer epilasyon cihazları bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü lazer epilasyon uygulamasında hangi tene sahip olursanız olun ister açık ( beyaz) tene, isterseniz koyu ( esmer) tene hiçbir şey fark etmeyecektir.

Tek sorun lazer epilasyon da esmer( koyu) tenlilerin seans süreleri beyaz ( açık) tenlilere oran ile daha fazla olabilir. Ortalama olarak beyaz tenlilerin seans sayıları 6-7 ise esmer tenlilerin seans sayıları belki 7-8 olabilmektedir. Birde lazer epilasyon yaptıracağınız vakit kesinlik ile güneş ışınlarından korunmalısınız ve güneş koruyucu krem ( en az 30 faktör olmalı) kullanmanız gerekmektedir. Lazer epilasyonda kesinlik ile kendi cilt renginize sahip olmak oldukça önemlidir. Çünkü en iyi sonuçlar kendi cilt renginizde alınmaktadır. Unutmayın kalite bir yaşam sizin de hakkınız. Artık istenmeyen tüylerinizden kurtulmak oldukça kolaydır.