LAZER EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

Son zamanlarda moda olan lazer epilasyonda merak konusu olan ve cevapları hala muallakta olan bir kaç soru mevcut. Yalnız lazer epilasyon sonrası süreçte istenmeyen tüylerden kurtulmanın konforu şu götürmez bir geçek. Lazer epilasyon tedavisi tüm dünyada yaygınlaşan ve yaygınlaşmaya da devam eden bir tedavi süreci sunuyor. İstenmeyen tüylerden kurtulmak artık lazer epilasyon tedavisi ile artık çok kolay.Lazer epilasyonda başlayan tedaviniz sizi bıçak altına yaptırmadan acısız ve hızlı bir şekilde sizi tüm istenmeyen tüy fertlerinizden kurtarmış oluyor. Zamanınızın çoğunuzu böylelikle yapışkan ağdalarla canınızı yakan va tahriş eden epilasyon aletleri ile vaktinizi geri kazanıyorsunuz ve bir kaç seans sonrasında tertemiz vücudunuza kolaylık ile ulaşmış oluyorsunuz.

En çok merak edilen sorulardan bir tanesine de gelecek olursak eğer içinizi ferahlatacak güzel haberler verebiliriz. Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var Mıdır sorusudur. İlk önce lazer epilasyon tedavisini uygulamaya karar verdi iseniz eğer etraflıca araştırma yapmanızı öneririz. Lazer epilasyon tedavisini güzellik salonlarının aksine uzman dermatolog doktorumuz tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi halde sonsuza kadar kurtulmak istiyorsanız eğer başka sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Lazer epilasyon tedavisinde doktorlar kadar tedavide kullanılan makinelerin ve o makinelerinin bakımına bakmanız gerekmektedir. Fiyat politikası düşükse eğer bu da sizde bir soru işareti oluşması gerekmektedir. Polikliniklerin hijyen olması gerekmektedir. Eğer bunun gibi şartlar uygun değil ise beklenmedik ve üzücü bir netice ile karşılaşabilirsiniz. Böylesi durumlar ile karşılaşmamak için iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

Seans sonlarında cildiniz de kızarıklık oluşması gayet doğal bir durumdur çünkü uygulanan bölgeye lazer ışınları gönderilerek kıl köklerinin uyarımı söz konusudur. Eğer kızarıklığınız geçmiyor ve günler sürüyorsa durumun ters gittiğini düşünebilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşırsanız eğer hemen uzman doktorumuz ile iletişime geçip durumu paylaşmalısınız. Doktorunuzun önermediği krem ve ya her hangi bir kozmetik ürünü kullanma onayını vermediği sürece yüzünüze bir madde sürmeyiniz. Yüzünüzde ve ya cildinizin herhangi bir bölgesinde kalıcı lekeler ile karşılaşırsanız tekrar doktorunuz ile bu durumu paylaşmanızı öneririz.

Onun haricinde lazer epilasyonda kötü koşullar olmadığı sürece hiç bir yan etkisi olamamaktadır. Belli bölgeye kadar inen ve sadece kıl köklerini hedef alan lazer epilasyon tedavisi kalıcı hiç bir yan etki bırakmaz. Sağlığınızı tehdit edecek bir durum yoktur. Yapmanız gereken tek şey konunun hakimi olmanız, konu ile ilgili araştırma yapmanız, gideceğiniz polikliniğin hijyenik olması, kullanılan makinaların yeterli ve bakımının 6 ayda bir yapılması gerekmektedir.

Size düşen bazı noktalar ise lazer epilasyon sonrası vücudunuzu ve ya yüzünüzü direk güneşe vermemeniz. Eğer güneşe çıkacaksanız da koruma faktörü yüksek güneş kremlerinizi kullanmanızdır. Beklenmedik her hangi bir durumda lütfen uzman doktorunuza başvurunuz ve yahut bizlere internet adresimizden ulaşınız. Merak ettiğiniz sorularınızı cevap bularak içinizi ferahlatmak bir nebze de olsa sorularınızı cevaplandırmak bizi mutlu edecektir. İstenmeyen tüylerinizde kurtulmak bir tık uzağınızda