LAZER EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

Ülkemizde yıllardır lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır. Bu lazer epilasyon uygulaması ile birlikte istenmeyen tüylerimizden kurtulmak oldukça kolaydır. Lazer epilasyon uygulaması yaptırmak istiyorsunuz peki lazer epilasyonu uygulaması yan etkili var mıdır? Diye soruyor olabilirsiniz.Öncelik ile lazer epilasyonu uygulaması tüy köklerinizdeki koyu renkteki pigmentleri hedef alan ışınları sayesin de tüy köklerinizde azalma ve incelme gerçekleşecektir. Bu sebepten ötürü lazer ışınlarınızın tüy köklerinizi görebilmesi için tüy köklerinizde ki pigmentlerinizin doğal olarak üst derinizde ki pigmentlerden koyu olması gerekmektedir. Bu sebepten ötürü lazer epilasyon uygulaması yaptırmadan önce ( en az 1 ay önce) cildinizin güneş ışınları ile bronzlaşmaması gerek. Birde solaryuma gitmemiş olmanız gerekmektedir. Ayrıca lazer epilasyon uygulaması yaptırmanın hiç bir yan etkisi görülmemektedir.

Lazer epilasyon uygulaması dediğim gibi tüy köklerinizin koyu renkteki pigmentlerine isabet edecektir bu sebepten ötürü hiç bir şekilde üst derinizde yanma ve ağrı, sızı görülmeyecektir. Lazer epilasyon uygulamalarında teknolojinin gelişmesi ile birlikte lazer epilasyon cihazları oldukça konforlu bir hale gelmiştir.

Bu sayede lazer epilasyonu sırasında kullanılan soğutucu aparatı ile birlikte kesinlik ile üst derinizin yanma durumu ortadan kalkacaktır. Ve bu lazer epilasyon cihazlarında bulunan soğutucu sayesinde kesinlik ile cildinize zarar gelmeyeceği gibi herhangi bir doku , organ ve ya hücrelerinize zarar gelmeyecektir. Kısacası gönül rahatlığı ile lazer epilasyon uygulaması yaptırabilirsiniz. Ayrıyeten lazer epilasyon uygulamalarında gözlerinizin lazer ışınlarından korunabilmesi için kesinlik ile koruyucu gözlük kullanmanız gerekmektedir. Bu yüzden doktorunuz size koruyucu gözlük verecektir ve kendisi de bu koruyucu gözlüğü takıp lazer ışınlarından korunmanızı sağlayacaktır.

Lazer epilasyon 18 yaşından büyük olan herkese istediği her bölgeye uygulanabilir. Lazer epilasyon uygulamasından sonra cildinizde ufak tefek kızarıklıkların görülebileceğini söyleyebilirim. Ama merak etmeyin yaklaşık 24 saat içinde bu kızarıklardan kurtulacaksınız. Aksi bir durum ile karşılaşırsanız eğer muhakkak doktorunuza bu kızarıklıkları göstermeniz gerekmektedir. Lazer epilasyon uygulamaları için kesinlik ile en yakın güvenebileceğiniz güzellik merkezlerine başvurmanız gerekmektedir.

Uzman doktorlar tarafından yapılacak olan lazer epilasyonunuzun hiç bir zararı olmamak ile birlikte daha güvenli ve daha ağrısız geçeceğine emin olabilirsiniz. Tekrar söylemek gerekiyorsa eğer lazer epilasyonu güzellik merkezlerinde dermatoloji alanında uzman kişiler tarafından yaptırdığınız sürece hiçbir yan etkisi görülmeyeceğini gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Kaliteli bir hayat sizinde hakkınız olduğunu bilmeniz gerekmektedir.