LAZER IŞINI NASIL EPİLASYON YAPAR?

blog yazısı ekle !

LAZER IŞINI NASIL EPİLASYON YAPAR?

İstenmeyen tüyleriniz sizi çileden mi çıkarıyor. Uzayan tüylerinizi yeniden ve yeniden almak çok mu zamanınızı alıyor. Sizi bu büyük sorununuzdan kurtaracak haberlerimiz var. Hem kadınların hem de erkeklerin büyük sorunlarından biri olan istenmeyen tüylerin artık kolay bir yöntemi var. Yapışkan ağdalara elveda deyin. Artık tüylerinizden kurtulmak için çeşitli acılar çekmeyecek zamanımızın çoğunu tüylerinizden kurtulmak için harcamayacaksınız.Lazer epilasyon tedavisi ile vücudunuzu bu büyük çileden kurtaracağız ve size mükemmel sonuçlar alacaksınız. Kalıcı çözümü oluşturan lazer epilasyon tedavisi bütün ülkelerde teknolojinin gelişmesi ile birlikte yaygınlaşmaya ve tercih edilmeye başlamıştır. Lazer epilasyon tedavi yöntemi beraberinde bazı soruları da peşinden getirmekte.

Bunlardan bir tanesi lazer Işını nasıl epilasyon yapar sorusudur. Lazer epilasyon makinaları kullanılan bölgeye göre çeşitlilik göstermektedir. Her bölgeye ayrı bir cihaz gerekmektedir, buna göre tedbirli davranmanız ve konu hakkında yeterince bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz. Lazer Epilasyonu uygulanan bölgeyi belirledikten sonra uygulanan lazer Işını direk kıl köklerine nüfuz etmektedir.

Kıl köküne nüfuz eden lazer Işını kıl köklerinizi uyararak ve yakarak bir kaç seans sonrasında yok olmasını hedefler. Uygulanan lazer ışını sonucunda bölgede kalıcı olarak istenmeyen tüylerinizin çıkmasını engelleri. Vücudunuzu tehdit etmeyen lazer ışınları sadece kıl köküne uygulandığı için gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Lazer ışını birçok neden ile kullanıla bilir. Ancak lazer epilasyon dediğimizde sadece kıl köklerine uygun tasarlanmış cihazlardan bahsetmek mümkün.

Verilen ısı ve ışın koyu kıl köklerinizi algılar. Onun haricinde eğer kıl kökleriniz kırmızı sarı ve beyaz renkte ise lazer Işını kıl kökünü algılamaz ve ne kadar yüksek dozajda da olsa kıl kökünü uyarmaz. Eğer cildiniz koyu renkte ise algılama yine güç olacaktır. Dermatoloji uzmanı doktorların tavsiyesi lazer epilasyon öncesi solaryuma gidilmemesidir. Böylece lazer Işını kıl kokunuzu algılamaz ve başka bir süreç başlatma gereği duyulabilir.

Lazer ışınlarının türleri farklıdır. Bunun için uzman doktorlardan yararlanmanın ve ayrıntılı bir bilgi almanız gerekmektedir. Cildinizin ve kıl köklerinizin durumuna göre seans sayıları değişkendir. Eğer bunlar ile ilgili sorularınız var ise bizim ile iletişime geçiniz. Size bir tık kadar uzağız. Internet sayfalarımızdan bize kolaylık ile ulaşabilirsiniz