LAZERLE BEN SİLME

blog yazısı ekle !

LAZERLE BEN SİLME

Lazerle ben silme son yılların en çok konuşulan konularından biri olmuştur. Benlerden bazıları kanser riski taşıdığı için insanların korkulu rüyaları halindedirler. Benler doğuştan olduğu gibi gençlik dönemlerinde de çıkabilirler. Eğer genetik olarak bir kişi yatkınsa yaşadığı süre zarfında vücudunda benler oluşabilir. Benler tek tip özellikler göstermezler. Renkleri boyutları ve şekilleri değişiklik gösterir. Özellikle de doğuştan itibaren olan benler ise büyük ve kıllıdırlar.Ben tedavilerinde ameliyat tercih edenler ameliyat sırasında nevüs tabakasıyla birlikte bir miktar dokuda alındığı için iz kalma riski çok yüksektir. Ama lazerle ben silme işlemi sadece nevüse uygulandığı için dokuda bir iz bırakmamaktadır. Genellikle bir ila üç seans arasında biter. Lazerle ben silme işlemi benin incelenmesinden sonra yapılır.

Benin büyüklüğü cinsi ve nerede olduğu dikkate alınır. Bu işlemlerde ilk seanstan sonra hafif lazer uygulanan yerlerde kızarıklık olabilir en fazla üç gün içerisinde geçecektir. Eğer ben büyük ise seanslar sonrası yara oluşa bilir bu yara en fazla on gün içinde kabuk kaplayıp geçecektir. Lazerle ben sildirme sonucunda benin bulunduğu alanda hiçbir leke kalmaz. Ancak ben incelenmesi sırasında kanser olduğu tespit edilirse uzman doktorlar sizler için farklı bir tedavi yöntemi izleyeceklerdir.
Lazerle ben silme tedavisi için aklınıza takılan her türlü soru için en yakınınızdaki güzellik merkezlerine başvuruda buluna bilirsiniz. Bu sayede daha kapsamlı bir bilgi edinmiş olursunuz. Kesinlikle ve kesinlikle benlerinizi kendiniz ve ya bir başkasına kestirme oydurma gibi işlemler uygulamayınız. Uzmanlara danışıp en uygun tedavi yöntemi neyse o şekilde kurtulmanız sağlığınız acısından büyük önem taşımaktadır.

Diğer bir hatırlatma ise vücudunuzda sonradan oluşan benle ayını görüntüye sahip lekeler oluşa bilir. Bu lekelerden de lazer tedavi yöntemiyle kurtulmak mümkün. Siz en iyisi vücudunuzla ilgili her şeyi konunun uzmanı olan hekimlere danışın. Bu sayede sağlığınızı risk altında bırakmamış olursunuz. Her şeyin bir şekilde geri dönüşü vardır. Ama sağlık gittiği zaman bir daha kolay kolay geri dönmez. Size ve sevdiklerinize mutlu ve sağlıklı bir hayat dileriz. İyi günler.