LAZERLE ÇİL SİLME

blog yazısı ekle !

LAZERLE ÇİL SİLME

Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte hayat standartları da iyice yükseldi. Eskiden zorunluluk ve kader sayılan her şey artık bir tercih konusu haline gele biliyor. Bunlardan bazıları da vücudumuzda ve yüzümüzde bulunan çil ben ve lekeler. Hızla gelişen teknoloji haliyle tıp bilimini de etkiledi ve geliştirdi. Artık tıp alanında yeni gözde ve gelişen tedavi yöntemi lazerli tedaviler.

Lazerli tedaviler hem daha iyi sonuçlar veriyor hem de diğer tedavilere nazaran daha güvenliler. Özellikle de estetik alanında lazer artık bir vazgeçilmez olmuş durumda. Artık sizlerde estetik yaptırmak istiyorsanız başvurmanız gereken ilk tedavi ve ya operasyon yöntemi lazer olmalı. Lazer özellikle doğuştan ve ya sonradan oluşan ben leke ve çillerin silinmesinde daha sık kullanılıyor. Lazerle çil silme diğer yöntemlerden daha faydalıdır. Hem de yüzde kesinlikle iz bırakmaz.Lazerle çil silme operasyonu son zamanlarda çok daha sık tercih edilir oldu. Artık çilleriyle yaşamak istemeyen insanlar onlardan kurtuluyorlar. Lazer tedavisi için on sekiz yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Lazerle çil silme operasyonu doktordan doktora farklılık göstere bileceği gibi hastadan hastaya da farklılık göstermektedir. Lazer tedavisinin uygulanacak alanın genişliği yoğunluğu bu süreyi ve seans sayısını etkileyen faktörlerden bazılarıdır.

Lazerle çil silme tedavisinden sonra lazer uygulanan bölümde hafi kızarıklıklar oluşa bilir. Bu kızarıklıklar kısa bir süre zarfında kendiliğinden geçmektedir. (en fazla birkaç saat içinde) Daha sonra uygulanan alanda hiçbir şekilde iz kalmaz. Lazer tedavisi sırasında tedavi uygulanan doku uyuşturucu kremlerle uyuşturulduğu için hiçbir şekilde yan acı ve ya ağrı hissedilmez.

Tedavi sonrasında ve öncesinde doktorunuzun sizlere söylediği şekilde davrandığınız sürece hiçbir sıkıntı ve ya sorunla karşılaşmazsınız. Lazer tedavilerinden sonra kesinlikle güneşe maruz kalmayınız. Lazer tedavilerini bir tek uzman hekimlerin yapmaya yasal olarak izni vardır. Haricinde yapılması kanun maddeleri gereğince yasaktır. Unutmayın sağlığın geri dönüşü yoktur. Lütfen lazerle çil silme operasyonu için sağlıklı yolları seçin. Eğer yasal olmayan yerlere denk gelirseniz de lütfen yetkililere bildiriniz. Mutlu huzurlu ve sağlıklı bir hayat geçirmeniz dileğiyle.