LAZERLE DAMAR SİLME

blog yazısı ekle !

LAZERLE DAMAR SİLME

Cildinizde bulunan kılcal damarların belirgin olması sizin canınızı mı sıkıyor ya da kötü görüntüden ziya de sağlığınızı kötüye mi götürüyor? Ağrılarınız olup zaman geçtikçe ağrısı artıyor mu? Vücudunuzda görülen damarlar dışarından hiç estetik durmuyor mu? Ya da çevreniz sizin hastalıklı bir cilde sahip olduğunuzu düşünüp dile getirerek sizi şüpheye mi düşürüyor? Bu söylenenlere kulaklarınızı tıkamanızı ve hemen konu ile ilgili derinleşerek araştırmanızı tavsiye ederi. Öncelikle birçok sebepten dolayı vücudunuzda oluşan kanın damarlarda birikmesi sonucu rahatsızlıklarınıza sebep olan bir sorundur. Peki kan damar da nasıl birikir ve hangi nedenlerden dolayı şişmesine yol açar?Çok fazla ayakta durmak, ayağınız yere basmadan oturmak, yer çekimi kuvvetti, sürekli ayakta beklemek ve ya oturmak, hormonsal bozukluklar, çevresel faktörler gibi nedenler kılcal damarların genişleyip belirginleşmesine neden olacak faktörlerin arasındadır. Bir yandan lazerin sıcak ışınları bir yandan soğutucunun uygulanması kılcal damarların büzüşerek işlevini kaybetmesini sağlar. Belirgin damarlarda, yeşil mavi mor renkli damarlarda ve 4 mm'yi geçmeyecek damarlarda kullanılması tercih edilir. Bu tür kılcal damarlarda lazerle damar silme işlemi uygulanır.

Lazer operasyonunun hemen sonrasında (bir ay içerisinde) sonuçlar gözlemlenir. Damarda büzüşme ve solmanın görülmesi işlemin başarıya ulaştığını gösterir. Lazer damar silme operasyonu uzman doktorlar tarafınca belirlenen kişiye özel 2 ve ya 3 seansla sonuç verebilir. Ciltteki tedavi alanına göre süresi değişkendir ancak diğer operasyonlara nazaran kısa süre de seans sonlanır.

Lazerle damar silme operasyonundan sonra ne gibi bir görüntüye karşı karşıya kalıyorsunuz? Operasyon sonrasında karşılaşacağınız sonuçlar sizi korkutmasın. Her operasyon sonrasında karşınıza çıkacak olan kızarıklık, kabuklanma, ciltte iltihaplanma gibi sonuçlar görülebilir ancak bunlar bir hafta içerisinde geçecektir. Ya da cilt tipinize göre değişiklik gösterecektir. Beklenmedik bir durumda ise uzman doktorunuza danışmanız yararlı olacaktır. Operasyondan sonra güneşin altında kalmamaya dikkat edin. Solaryuma gitmekten de aynı şekilde uzak kalın. Bilmediğiniz bir kremi vücudunuza sürmeyiniz. Doktorunuzun tavsiyesi ile tabi ki ilaç kullanabilirsiniz. Eğer ayrıntılı sorularınız var ise yine doktorunuza danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz.