LAZERLE LEKE SİLME

blog yazısı ekle !

LAZERLE LEKE SİLME

Bugün bu yazımızda sizlere günümüzde insanların neredeyse tamamında görülen cilt lekelerinden ve onların nasıl giderildiğinden bahsedeceğiz.
Ciltte oluşan lekelerin oluşmasına sebebiyet veren birçok olay mevcuttur. Bunlardan bazıları ise güneşte fazla durma, çok fazla kozmetik ürün kullanma, aşırı derce de ultraviyole ışınlara maruz kalmadır. Cilt lekeleri aynı zamanda derilerin hassaslığıyla ilgili bazı sebeplerden de oluşabilir. Bu etkenler sonucunda deri pigmentleri işlevlerini kaybedip leke gibi görülürler. Bu tarz rahatsızlıklardan ve lekelerden şikâyetçi olanlar en yakın güzellik merkezlerine müracaat etmelidirler. Çünkü tıbbın ilerlemesiyle birlikte artık cilt lekelerinin de çözümü var.Lazerle leke silme uzun yıllardır cilt lekesi şikayeti olanlarda uzun yıllardır uygulanan bir tedavi yöntemi. Ve her zaman doğru uygulandığı sürece başarılı bir tedavi yöntemi olmuştur. Lazerle leke silme tedavisinden önce testle yapılmaktadır. Deri pigmentleri yoğunluğu ten koyuluğu açıklığı gibi faktörlere göre ne çeşit lazer tedavisi uygulanılacağına karar verilir. Her ten modeli için farklı tedavi biçimleri olduğundan testlerinizi yaptırmayı ihmal etmeyiniz. Daha sonrasında uzman doktorların tedaviye başlamadan önce uymanızı istediği bazı kurallar mevcuttur. Bu kurallar kesin bir sonuç istiyorsanız hayati önem taşımaktadır. Bu kurallardan bazıları güneş ışınlarına çok maruz kalmamak ve bronzlaştırıcı maddeler sürmemektir. Bu ve diğer doktorunuzun söylediği kurallara uyduktan sonra lazerle leke silme tedaviniz başlar.

Genelde tedaviler bir ve ya birkaç seans sürer. Ama lekenin özelliklerine göre bu seans sayıları değişim göstermektedir. Lazerle leke silme tedaviniz bittikten sonra yine belli bir süre doktorunuzun sizden uymanızı isteyeceği bazı kurallar olacaktır. Bunlardan biri ise güneş ışınlarına çok fazla maruz kalmamaktır. Çünkü lazer yoğunlaştırılmış ışık olduğu sonrasında güneşe çok fazla maruz kalma zararlar doğura bilir.

Eğer sizin leke gibi bir sorununuz yoksa çevrenizde ve sevdikleriniz arasında bir kişinin mutlaka vardır. Onlar için çare ve çözüm kapısı oldunuz artık. Ne yapmaları gerektiğini bilen bir kişi dönüştüğünüz için çevrenizde lekelerden şikâyetçi olan biri varsa onu en yakın güzellik merkezine yönlendirin. Bu sayede hayatının sonuna kadar istemediği cilt lekelerinden kurtulmasını sağlıya bilirsiniz.