LİSE ÇAĞINDAKİ GENÇ BAYANLARIN OKUL ÇANTALARINDA NELER OLMALI

blog yazısı ekle !

LİSE ÇAĞINDAKİ GENÇ BAYANLARIN OKUL ÇANTALARINDA NELER OLMALI

Lise çağındaki genç kızlar okulda kullanacakları çantaların seçiminde oldukça özenli davranıyorlar. Ortaya çıkan bu yeni sektör çanta firmalarını hareketlendirerek özel dizayn çantalar üretmelerini sağlıyor. Bunların arasında uygun fiyatlı ve kaliteli bir kaç marka Flo, Kipling ve Eastpak olarak sayılabilir. Genç kızların kadın dünyasına yeni yeni adım attığı lise çağlarında bir çantada olması gerekenler olarak Ankara güzellik uzmanları tavsiyeleri:

Ankara'daki tüm Dayanıklı Makyaj yapılan Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Dayanıklı Makyaj


Okul araç gereçlerinin yanı sıra bakımlı görünmek isteyen genç bayanlar şunları da çantalarında bulundurmaları yerinde olur; Bir dudak koruyucu renksiz ruj, tarak, saç tokaları, bir küçük el aynası, ıslak mendil, iki adet ped, el kremi, not defteri, aspirin, mini kolonya şişesi ve cüzdan.

Ankara güzellik salonu uzmanı genç kızlara ve annelere okul çantası için ayrıca şu önerileri verir:

1. Çanta seçimi: Okul için çanta modeli olarak sırt çantalarını seçmelisiniz. Birçok defter ve kitap ağırlık yapacaktır. Ağırlığı vücuda en dengeli dağıtan ve taşıyanı yormayan model sırt çantalarıdır. Çantanın kayışları ayarlanabilir. Kayışların kullanıcıya göre ayarlanması yükün varlığını daha da azaltacaktır. Çok ucuz çantalar okul ortamları gibi dayanım gerektiren alanlarda genelde kullanışlı olmazlar. Yerden yere atılacak olan çantanın sağlam bir kumaştan olması en iyisidir. Çok pahalı deri gibi seçenekler de uygun değildir.

2. Okul araç gereçleri: Dersler iyi takip edilmelidir. O gün lazım olabilecek her türlü araç gereç çantada olmalı, diğerleri evde bırakılmalıdır. Örneğin resim dersi boyalarını her gün okula götürmek gerekmez ya da ansiklopedi gibi yardımcı kitaplar kullanılacakları gün taşınmalıdır. Böyle basit ayarlamalarla gereksiz yük taşımak zorunda kalınmaz. Yine o güne ait ders kitaplarını ve defterlerini ayırmak çok faydalı olacaktır.

3. Özel eşyalar: Bir tarak ve ayna çoğu zaman kurtarıcıdır. Saçınızdaki tokanın kırılma ve kaybolma riskini yedek tokalarla önleyebilirsiniz. Kış aylarında dudaklara, dudak koruyucu, ellere de yağlı krem sürmek çatlamaları önler. Okulda tuvalete gitmek zorunda kalırsınız bunun için de okuldaki temizlik malzemelerine ek olarak kolonyalı mendil ve kolonya hijyeninizi tamamlamaya yardımcı olur.

Yine genç kızlar adet günlerini çok da akıllarında tutamazlar. Acil durum petleri ve karın ağrısına karşı aspirin çok işe yarar. Yine paranızın, kimlik ve çeşitli kartlarınızın çantaya dağılmasını önleyecek bir cüzdan kullanmanız yerinde olur. Ankara güzellik salonu genç kızlara başarılı bir okul hayatı diler.