MADEN SUYUNUN CİLDİMİZE FAYDALARI NELERDİR? – CİLT BAKIMI

blog yazısı ekle !

MADEN SUYUNUN CİLDİMİZE FAYDALARI NELERDİR? – CİLT BAKIMI

Maden suyunun faydaları aslında saymakla bitmez. İçildiği takdirde sağladığı faydaların yanı sıra cilde uygulandığında da bir çok probleme iyi gelen maden suyunun etkilerini ve evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz yöntemleri sizin için derledik.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı

Makyaj Temizleme

Maden suyu varken makyaj temizleme ürünlerine para harcamanın aslında anlamı yoktur. Zira maden suyunu bir pamuğa dökerek makyajınızı temizleyebilir ve bu sayede maden suyunun canlandırıcı etkisini yüzünüzde görebilirsiniz.

Tonik

Maden suyunu diğer bir sağlık kaynağı olan elma sirkesi ile karıştırıp tonik olarak kullanabilirsiniz. Sekiz kaşık maden suyuna bir kaşık elma sirkesi dökerek doğal bir tonik elde edebilirsiniz. Eğer kokusu sizi rahatsız edecek olursa toniğinize lavanta veya gül suyu damlatarak bu sorunu da çözebilirsiniz.

Selülit Tedavisi

Selülit bütün kadınların adeta korkulu rüyasıdır. Maden suyunun sıkılaştırıcı özelliği ile bu sorunu da çözmeniz mümkün. Maden suyu ile sorunlu bölgelere masaj yaparak portakal kabuğu görünümünden kurtulabilirsiniz.

Yüz Bakımı

Cilt tipinize uygun sabunlar ile iyice temizlediğiniz yüzünüze bir pamuk yardımı ile maden suyunu yüzünüze uygulayın. Ardından durulamadan sadece kurulayarak o şekilde uyuyun ve sabah bol su ile yüzünüzü yıkayın. Kısa sürede cildinizin tazelendiğini göreceksiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı

Maden suyunu buz kalıplarına doldurarak buzlukta dondurun. Ardından bu buz kalıpları ile cildinize masaj yapın. Yağlı ciltler için buz kalıplarına bir miktar limon ya da kuru ciltler için aynı şekilde bir miktar badem yağı ekleyerek bu tür sorunlarınıza da çözüm bulabilirsiniz.

Peki maden suyu bu etkilerin hepsini nasıl oluyor da sağlayabiliyor?

-İçerisindeki bol silisyum ile cildi güçlendirir ve gözeneklerinizi sıkılaştırır.

-Temizleyici etkisi ile cildimizi kirlerden arındırır.

-Japonlar yıllardır maden suyunu birçok alanda kullanmaktadır. Üstelik Japonlar maden suyu ile banyo bile yapmaktadırlar.

-Ciltteki ölü deriyi temizleyerek hücre yenilenmesini sağlar.

-Suların en doğalı olarak da bilinen maden suyunu içmenin dışında da kullanarak güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.