MAKYAJ FIRÇALARI

blog yazısı ekle !

MAKYAJ FIRÇALARI

Her kadının vazgeçilmezi olan güzellik kavramı bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de aynıdır. Her kadın güzel görünmek; bulundukları ortamlarda herkesten farklı olmak ister. Bunun içinde makyajına büyük önem verir. Güzel bir makyaj güzel bir kadını daha da güzel hoş ve alımlı gösterir. Yapılan makyaj kadar kullanılan malzemede çok önemlidir. Birçok makyaj malzemesi vardır. Hepsinin bir birinden farklı görevleri vardır. Bu malzemelerden biride makyaj fırçasıdır. Onun da birçok çeşidi bulunmaktadır. Ankara başta olmak üzere özellikle büyük şehirlerde birçok güzellik salonu vardır.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları


Bu salonlardan makyaj ile ilgili ya da makyaj malzemeleri ile ilgili birçok bilgiye ulaşılabilir. Evde her bayan kendisi makyaj yapabilmektedir. Fakat özellikle özel günlerde düğünlerde davetlerde bir uzmandan yardım almak gerekebilir. Özellikle güzellik salonları kaliteli fırçalar kullanmaktadırlar ki profesyonel olarak bu işi yaptıkları için özen göstermektedirler. İster göz için olsun ister allık ya da ister dudak için olsun kullanılan fırçaların özelliğine göre yüzdeki görünüm değişiklik gösterebilir. Kullanılan makyaj malzemesinin ve kullanılan fırçanın kaliteli olması hem uzun soluklu makyaj hem de sağlıklı hoş bir görünüm için gereklidir.

Makyaj fırçalarından biri Pudra fırçasıdır. Yüz için kullanılan pudrayı eşit şekilde dağıtmaya yarayan pudra fırçası her kadının kullandığı bir makyaj malzemesidir. Bunun için fırçayı alırken seçici olmak gerekir. Tüyleri ne kadar çok olursa pudrayı o kadar eşit dağıtır. Rastgele alınan bir pudra fırçası tam dağıtmadığı için yüzde fark edilebilir. Bir diğer fırçada dudak fırçasıdır ki bu da çok önemlidir. Diğerlerine nazaran biraz daha küçük bir fırçadır. Ruj sürerken ya da parlatıcı sürerken kullanılır. Bunda da dikkat etmek gerekir. Diğer fırçalar gibi dağınık değil daha birleşik tüyleri bulunmaktadır.

Bir diğer fırçada göz farı fırçasıdır. En küçük fırça olduğunu söylenebilir. Ankara güzellik salonu bakımından diğer büyük şehirler gibi zengin bir şehir olduğu için buralarda yapılan makyajlarda bu fırçalar sıklıkla kullanılmaktadır. Bu fırçaların yanı sıra birçok fırça türü daha vardır. Bunlardan biri göz konturu fırçasıdır. Gözlerin etrafına renk vermek için kullanılmaktadır. Birde eyeliner fırçası vardır ki bu düz ve sivridir. Kirpiklerde kullanılan bir fırçadır.

Bu belirttiğimiz fırçaların her biri diğerinden önemlidir. Bu işi İstanbul, İzmir ve Ankara güzellik uzmanı bakımından zengin olan şehirler sıklıkla yaptıkları için hangi fırçanın kullanılması gerektiğini oralardan öğrenmek mümkündür. Düz fırça kullanılması gereken yerde daha dağınık fırça kullanmak ya da dağınık olması gereken yerde daha düz fırçalar kullanmak pek de doğru değildir.

Hem sağlık açısından hem görünüm açısından kalite ve özelliklerine dikkat ederek fırça almak ve kullanmak çok önemlidir. Bununla ilgili internette birçok sayfa vardır ve bilgileri bu sayfalardan ayrıntılı bir şekilde öğrenmek mümkündür. Makyaj malzemeleri ya da makyaj yaparken nelere dikkat etmek gerektiği ile ilgili videolu anlatımlar ya da makale yazılar okunup buralardan ayrıntılı bilgi alınabilir.