MAKYAJ MASANI KENDİN YARAT

blog yazısı ekle !

MAKYAJ MASANI KENDİN YARAT

Bir kadının makyajı olmazsa olmazıdır. Tabi ki dakikalarını ve saatlerini harcadığı makyaj masası olmaktadır. Bu masa her kadın için çok önemlidir sebebi ise makyaj masası demek keyfin, mutluluğun ve güzelliğin zirvesi demek. Fakat o hayalleri süsleyen, kendinize ait hissettiren makyaj masasını bulamamış olabilir ya da bütçenizin yeterli olmamasından dolayı hayal gemilerinizi batırıyor olabilirsiniz. Ankara güzellik salonu çalışanları ve Ankara güzellik uzmanı arkadaşlarımızın güzel fikirleriyle hayallerinizi kendinizin oluşturabileceği bir makyaj masası örneği göstermek ve size yardımcı olmak isteriz.

Ankara'daki tüm Makyaj Kursu verilen Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Kursu


Makyaj masası için gerekli olan malzemeler ise; Çalışma masası, ayna, masayı saracak ve yere kadar uzanabilecek boyutta fırfırlı veya banyo perdesi, makas, kumaşa uyumlu kuvvetli yapıştırıcı, lambader, tabure, biblo, vazo ve çiçekler.

Öncelikle yapacağımız işlem çok zor değil. İlk olarak zevkinize uygun, beğendiğiniz bir perde bulmak. İsterseniz düz ve sade bir perde tercih edebilir, isterseniz görsel açıdan daha hoş duracak fırfırlı bir perde tercih edebilirsiniz. Kendiniz dikebilir ya da terzi işinde yetenekli bir aile yakınına diktirebilirsiniz. Bulduktan sonra eşit boyda kesilen perde kumaşlarının bir kenarını alt alta sırayla dikerek makyaj masasının perdesini hazırlayabilirsiniz.

Daha sonra ise perde kumaşını masanın etrafına doğru sarmaya başlayın. Bu işlemi yaparken taşan perde kumaşları olacaktır. Sakın onları kesmeyin yoksa perdeniz tek tek sökülecektir. Kesmek yerine perdenin iki ucunu masanın arkasında birleştirin böylece fazla olan kumaş kötü bir görüntü vermeyecektir. Perde uçlarını bir araya getirdikten sonra sağlam bir yapıştırıcı ile yapıştırın. Perdenin diğer kenarlarını da masaya yapıştırın. Tercih ettiğiniz yapıştırıcının kumaş ve masaya yapışacak uygunlukta olmasına dikkat edin. Yoksa perdenizin sabitlenmesi sıkıntılı olabilir. Yapıştırıldıktan sonra biraz, hatta 15-20 dk. kadar bekleyin iyice yapıştırıcı kurusun.

Kuruduktan sonra masanızı duvara yaslayın ve seçtiğiniz aynayı masanın ortasına yerleştirin. Ve bundan sonrası sizin hayal gücünüzün bir ürünü olacak. Masanıza güzel biblolar, vazolarda çiçekler ya da sizin için önemli ola bir öğeyi masaya yerleştirip süs olarak koyabilirsiniz.

Gördüğünüz de mutlu olabileceğiniz aile çerçevenizi de masaya koyabilirsiniz. Bu masada makyaj yapacağınızdan dolayı yüzünüzün ışık alması aydınlık bir ortamda yüzünüzü görebilmeniz için lambaderi güzel bir yere yerleştirin. Yüzünüz karanlıkta kalmamalı hiçbir zaman. Son olarak da boyunuza ve rahatlığınıza uygun bir tabure veya bir sandalye seçimi yapın ve masanızın karşısına yerleştirin. Böylece makyaj masanız hazır. Mutlu günlerde güle güle kullanın.