MAKYAJ SIRLARI

blog yazısı ekle !

MAKYAJ SIRLARI

Makyaj günlük ya da özel günler için yapılan kişinin kendini iyi hissetmesi ve motivasyonunu artıracak bir yöntemdir. Her ürünle yapılacak makyaj çoğu zaman bunları sağlamayı bırakın, gününüzün kötü geçmesine bile sebebiyet verebilir. Böyle bir olay olmaması için cildi tanımak ve bilmektir. Ankara gibi birçok büyük şehir çalışan bayanların çoğu zaman buna vakti bile olmadığı için aşağıda araştırıldı. Ayrıntılı şekilde cildi tanımanın yolları aşağıda verilmiştir.

Ankara'da Profesyonel Makyaj Eğitimi için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Profesyonel Makyaj Eğitimi


1. Önce tespit edilmeli: Ürünü almadan önce mağazalar da test ürünlerinden kullanılmalı en geç 2 gün içersin de hiçbir alerjik durum olmaması durumunda kullanılmaya devam edebilirsiniz. Derinin hassas olması itibari ile küçük bir alerjik durumda dahi ürünü kullanmayı bırakın.

2. Renklendirici cildi emdikten sonra makyaj yapın: Allık, far, maskara, ruj gibi ürünleri kullanmadan önce kullanılan nemlendirici kullanımı da önem arz eder. Nemlendirici sürüldükten sonra cildin emilmesi beklenmeli ve daha sonra makyaj yapılmalıdır.

3. Ruj dudağı kurutabilir: Bilgisizce kullanılan ve sadece beğenildiği için alınan rujlar dudakları kurutabilir. Bunun için yağ bazlı rujlar kullanılabildiği gibi rujdan önce de yağ bazlı nemlendirici de kullanılabilir.

4. İyi temizlenmeyen cilt sorunu: İyi temizlenmeyen cilt kırışıklıklara ve kalınlaşmalara neden olabilir. Ayrıca gözeneklerin genişlemesine ve derinin mat ve soluk bir renge dönüşmesine sebep olur. Bu yüzden uygun makyajı uygun bir ürünle silebilirsiniz.

5. Makyaj yapmadan önce eller yıkanmalı: Makyaj ürünleri kullanmadan önce eller yıkanmalı ve temiz hale getirilmelidir. Ayrıca tek kullanımlık aparatların kullanılması ve fırçalarında düzenli temizlenmesi şarttır.

6. Fondöten seçimi: Fondöten seçimi eğer yerinde olmaz ise olduğunuzdan yaşlı gösterir. Özel günlerde kullanılan ağır fondötenlerin her gün kullanılması da cilt gözeneklerinin hava almamasına sebebiyet verebilir. Fondöten sürüldükten sonra eğer maske görümünü veriyorsa cildinizin aynı fondöteni boynunuza da sürerek bunu engellemiş olursunuz. Açık tenliler beyaz fondöten ve benzeri ürünler kullanmalıdır.

7. Gözaltı kapatıcısı seçimi: Gözaltı kapatıcısı da fondötene uyumlu olması gerekir. Aksi halde çok açık kapatıcı yorgun ve bitkin bir hava katar. Yoğun iş temposu ile kırmızılaşan bir gözaltı torbasına sahip iseniz sarı renkli bir kapatıcı bu görüntüyü ortadan kaldıracaktır. Ayrıca pembe renkli kapatıcıların morlukları ortaya çıkaracağını unutmamak gerekir.

8. Cilt yaralarını makyajla asla kapatmayın: Her hangi bir olaydan dolayı deforme olan cildinizi makyaj ile kapatmak yerine doktora başvurulması en iyi çözüm olacaktır.

Ankara güzellik salonu gibi birçok salonda uzmanlar tarafından bu öneriler kullanılmaktadır. Ankara güzellik uzmanı olan kişilerin bilgileri de bu yönde olması nedeniyle onlara güvenmeli ve güzel bir görünüme sahip olmayı beklemelisiniz.