MAKYAJ YAP VE MUTLAKA TEMİZLE

blog yazısı ekle !

MAKYAJ YAP VE MUTLAKA TEMİZLE

Makyaj pek çok kadının hayatında yer alır az ya da çok. Her kadın yüzüne kimyasal sürer yaşadığımız çağın bir eksisidir bu. Bundan binlerce yıl öncesine ait bulgularda bile makyaj malzemeleri bulunmuştur. Sözün kısası makyaj hemen her kadının yaptığı bir şeydir. Ancak makyaj yapmaktan önemlisi de onu temizlemektir. Makyajlı uyumak yanlışına düşmeyin.

Cildiniz çok hassas ve makyajın gece de yüzünüzde kalması çok büyük zarar verir. Bu yüzden makyaj yapmak için gösterdiğiniz özeni onu temizlerken de göstermeniz gerekiyor. Ankara içinde binlerce kozmetik mağazası barındırıyor. Bu kozmetik piyasasında da pek çok ürün var. Ne kadar doğal olduklarını iddia etseler de hepsi içinde kimyasallar barındırıyor. Temizlik için kullanacağınız maddeler de kimyasal barındırıyor elbet.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları
Cilt tipinize uygun seçtiğinize inansanız da ummadık yan etkiler yapıyor ve yüzünüz yine sağlıksız görünüyor. Genişlemiş gözenekler, siyah noktalar, sivilceler, güneş lekeleri... Hepsi ayrı ayrı kâbustur. Ankara Güzellik Salonu bazı tavsiyelerde bulunuyor. Doğal, temiz ve sağlıklı.

Ankara güzellik uzmanı anlatıyor:

Makyaj temizliğinde Zeytinyağı kullanmak:

Cilde ve metabolizmaya pek çok faydası olduğu gibi makyaj temizliğinde de kullanabilirsiniz bu mucizevi maddeyi. Özellikle göz makyajınızı temizlemekte oldukça etkili olan zeytinyağı kirpiklerinizi de besler. Pamuğa birkaç damla zeytinyağı damlatarak gözlerinizi tertemiz edebilirsiniz. Hem zeytinyağı içinde bulunan doymamış yağ asitleri cildi besleyecek yetmezmiş gibi kırışıklıklarınızın da azalmasına yardım edecektir. Özellikle kuru cilde sahip hanımlar için bire bir bu doğal temizleyiciyi mutlaka deneyiniz.

Makyaj temizliğinde bitkisel yağ karışımlarını kullanmak:

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz zeytinyağı size uygun olmayacaktır. Endişe etmeyin sizin için de yöntemler var. Kekik, kuşburnu ve badem! 5 damla badem yağı, 3 damla kuşburnu yağı, 1 damla E vitamin ampulü ve 1 damla kekik yağını bir kaba koyun ve karıştırın. Karışımınızı pamuk ile cildinize uygulayın. Bu mütevazi karışım ciltteki yağ oranını dengeleyecektir. Cilt yağdan arınıp temiz ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. İçinde bulunun kuşburnu yağı cildinizi kırışıklıklara karşı korur. Kuşburnu yağını makyaj yapmadan önce de kullanabilirsiniz. Makyajın kalıcılığını artırır, parlaklık kazandırır.

Makyaj temizliğinde salatalık ve süt kullanmak:

Bir salatalığı rendeleyin, yarım litre süt ile 10 dakika kısık ateşte karıştırın. Kaynamaması gerekmektedir. Karışımı süzün ve cam bir şişeye boşaltın. İşte size harika bir makyaj temizleyicisi daha! Bu karışımı buzdolabında saklayabilirsiniz. Pamuğa az miktar dökerek kullanın. Dört ya da beş gün bir karışımı kullanın daha fazla bekletmeyin dolapta bile olsa.