MAKYAJSIZ ÇIKMAM DİYENLERDENSENİZ OKUMANIZ GEREKEBİLİR!

blog yazısı ekle !

MAKYAJSIZ ÇIKMAM DİYENLERDENSENİZ OKUMANIZ GEREKEBİLİR!

Makyaj günümüz modern kadının vazgeçemediği, olmadan ekmek almaya bile gidemediği önemli bir konu diyebiliriz. Peki, günümüzde genç kızlarımızın internet videolarından izlediği, öğrenmek için derslerinden daha çok önemsedikleri makyaj konusunda Anadolu kadını için neler söyleyebiliriz?

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları


Anadolu'da makyaj daha yeni doğan bebeklere çekilen sürme ile başlar desek yanlış söylemiş olmayız. Bunun da etkisiyle Türk kadının da göz makyajı önemli yer tutuyor. Eskiden kullanılan sürmenin yerini artık göz kalemleri aldı. Üstelik bu göz kalemleri rengârenktir. Ancak klasik olarak Türk kadınlarının çoğunluğunun tercihi tabi ki de siyah göz kaleminden yana. Özellikle çalışan kadınların vazgeçilmezidir. Bir siyah göz kalemi, rimel ve ruj yeterlidir. İşte çalışan kadın işe gitmeye hazır.

Peki, ruj tercihlerimiz ne yönde? Nedense hem genç kızlarımız, hem ileri yaşlardaki teyzelerimiz hem de orta yaş kadınlarımızın hemen hemen hepsinin tercihi kırmızı rujdan yana. Yapılan araştırmalarda bu tespiti doğrular yöndedir. Neden kırmızı ruj? Sorusunun ise bir cevabı yok sanırım.

Göz farı kullanan var mı peki? Elbette var ama özel günlerde ve gecelerde kullanıyoruz genellikle. Özellikle düğünlerde abartılı göz makyajlarının ayrılmaz bir parçası parlak, simli farlar. Günlük kullanımda göz farları çok da kullanılmıyor aslında.

Makyaj konusunda önemli bir nokta ise fondötendir. Türk kadınlarının fondöten kullanımının ise çok da fazla olduğu söylenemez. Özellikle sıcak günlerde çok da tercih edilmiyor. Daha ziyade aknelerini saklamak isteyen genç kızlarımız fondöten kullanıyor. Ama evet âmâsı var... Genç kızlarımız doğru renk seçemiyor. Önemli olan cilt tonuna uygun çok koyu ya da çok açık tonda olmayan renklerin seçilmesidir. İşte bu nokta bir uzmanının yardımını almak da fayda var.

Ankara Güzellik Salonu bakımından zengin bir kenttir. Bu anlamda Ankara şehrinin kızları biraz daha şanslı gibidir. Ankara Güzellik Uzmanı yetiştirmekle kalmıyor, bu uzmanlar başka şehirlerdeki bayanlara da online sistemler üzerinden bilgi aktarabiliyor. Siz de uzman görüşlerden istediğiniz gibi faydalanabilirsiniz. Bu noktada Google yanınızda.

Ayrıca makyaj konusunda Tük kadınlarının tercihlerini belirlerken değinmek istediğim bir nokta da tırnaklar. Araştırmalar gösteriyor ki Türk kadınları son zamanlarda tırnaklarına da özen gösteriyorlar. Özellikle son dönemde trend olan bir çok farklı uygulamayı da takip ediyor