MAKYAJSIZ GÜZEL OLMAK İÇİN 8 İPUCU

blog yazısı ekle !

MAKYAJSIZ GÜZEL OLMAK İÇİN 8 İPUCU

Çoğumuz makyaj olmadan yaşamayı hayal bile edemeyiz. Bugünün başlığı tuhaf gelebilir ve hatta birçok genç kız için korkutucu bile gelebilir. Makyaj olmadan güzel olmak? Bu gerçekten mümkün mü?

Erken kalkmak ve "güzel" olmak için makyajdan yaptığımız maskeyi yüzümüze uygulamak günlük ritülemiz haline geldi.

Çoğumuz için de süpermarkete bile makyajsız gitmek büyük bir saçmalıktır.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı


Aynı zamanda az makyajlı olan ya da hiç makyaj yapmamış olan bir kadının güzel görünme ihtimaline bile zar zor inanıyoruz.

Bu konuda size tamamen kendinize bakmayı unutmanızı önermeyeceğim. Aksine eğer makyajsız hayat yaşamak istiyorsanız ya da en azından birkaç gün makyaj yapmadan hayatınıza devam etmek istiyorsanız, o zaman yüzünüzün, saçınızın ve vücudunuzun doğal güzelliğine daha fazla önem vermeniz gerekmektedir.

1) Kendinizi güzel hissedin (makyaj olmadan bile)

Evet, doğal ve makyajsız güzellik için ilk adım kendinizin iç algısıyla ilgilidir. İçinizden kendiniz hakkında ne hissediyorsunuz? Bu tamamen size bağlıdır. Kendinizi güzel hissetmeye çalışın. Evet. Hem de şimdi şu anda. Güzel olduğunuzu bilin.

Eğer bir kız kendini güzel olarak görürse ve kendini tamamen hatta koşulsuz kabul ederse, daha sonra tüm dünya da onun hakkında aynı şekilde hisseder. Evet, bu kadar basit!

Ama eğer makyaj yapmadığınızda kendinizi rahat ve güvende hissetmiyorsanız, zamanla kendinizi yeni "doğal" görüntünüze adapte edin. Örneğin, tatildeyken yüzünüze de tatil verin. Bu tatili de en az kozmetik ürünü kullanarak ve sadece maskara ile dudak parlatıcısı kullanarak yapabilirsiniz.

2) Cildiniz sizin her şeyiniz!

eğer makyajsız bir hayat yaşamaya karar verdiyseniz, bu durum tüm cilt bakım ürünlerini hayatınızdan çıkarmanız gerektiği anlamına gelmez. Günlük temizleme ve nemlendirme ürünlerini kullanmanız sizin için önemlidir. Çünkü bu ürünler hem cilt sağlığınız hem de güzelliğiniz için gereklidir. Eğer sivilcelerinizi bir ton makyajla kapatmaya çalışıp durduysanız, şimdi temel ilginiz cildinizin sağlığı ve güzelliği olmalıdır.

Birçok cilt problemi genellikle çok fazla makyajdan dolayı meydana gelir. Cilt tonu net olmamaya başlar. Bunun nedeni de vücudun fondötene, kapatıcıya ya da allığa tepkisinden kaynaklıdır. Eğer fondöten kullanmayı bırakırsanız (en azından bir süreliğine), belirli bir zaman sonra cilt tonunuzun geliştiğini fark edeceksiniz ve artık kalın bir makyaj tabakası kullanmanıza ihtiyaç kalmayacaktır. Eğer cilt problemleri devam ederse, uzman bir dermatoloğun tavsiyesini alın. Bu şekilde sorunlarınızı çözmek çok daha kolay olacaktır.

Cildinizin güzelliği için diğer ipuçları şunları içerir: haftada 2 ya da 3 kez yüz maskesi kullanın (cilt tipinize göre bir maske seçin), ve cildinizi düzenli bir şekilde pul pul dökün ( yüzünüzü pul pul dökmekten bahsetmiyorum, yapmanız gereken tüm vücudunuzu pul pul dökmek.).

Burada benim favori cilt bakım ipuçlarımdan biri vardır: sabahları ve akşamları yaklaşık 10 saniye yüzünüze soğuk su çarpın. Bu yüzünüzün tonunuzun doğal olmasını ve gözeneklerin kapanmasını sağlar.

3) Doğal güzellikte kaşlar için


Genellikle makyaj uyguladığımızda yüz oranımızı değiştirmeye çalışırız ve dünya güzellik standartlarına bunu adapte etmeye çalışırız. Bu yüzden de bazen doğal olduğumuzda ne kadar alımlı ve eşsiz olduğumuzu unutuyoruz.

eğer günlük makyaj rutininizi en aza indirgemek istiyorsanız, o halde doğal özelliklerinize vurgu yapmanız gerekmektedir. Şimdi güzel kaşlarınızdan başlayabiliriz. Aynaya bakın ve kaşlarınızın doğal şeklinin farkına varın. Elbette eğer fazlasıyla kaşlarınızı inceltmişseniz, onların uzamasına izin verin (her akşam doğal yağları kaşlarınıza uygulayın; zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı kullanın). Ve daha sonra da kaşlarınızı bir kez şekillendirin ve bunu da bir profesyonel yardımı ile gerçekleştirin.

Eğer kaşlarınız çok açıksa ve kalem ile sürekli olarak onları çiziyorsanız, kuaförde yarı kalıcı renklendirme kullanmanız daha iyi olacaktır. Bu daha doğal görünecektir. Böylece de yüzünüz daha az makyaja maruz kalmış olacaktır ve güzel kaşlar daha çekici görünecektir.

4) Şeffaf olun

Makyajsız güzel olmaktan bahsederken tamamen güzellik ürünlerini listemizden çıkarmıyoruz. Güzelliğinizi doğal olacak taçlandıracak bazı ürünlerden faydalanmanızda herhangi bir sakınca görünmemektedir. Şeffaf maskaralar ve dudak için yapılmış parlatıcılar sizin için kesinlikle seçilmesi gereken ürünlerdir. Bu şekilde de güzelliğinizin daha doğal olmasını sağlayacaksınız.

5) Sağlıklı yemek yemek ve su

Sağlıklı yiyecekler sadece cildinizin güzelliği için değil tüm vücudunuzun sağlığı için önem taşımaktadır.

yediklerimiz kim olduğumuzu belirtir. Bu yüzden de dengeli beslenmeye bağlı kalmalı ve bunu yaşam tarzı haline getirmeliyiz.

her gün taze meyve ve sebze yediğinizden emin olun. Aynı zamanda da sağlıklı yağ ile protein almayı ihmal etmeyin. Bu bizim güzelliğimiz için çok önemlidir.

ve tabi ki en iyi arkadaşımızı sudur! Günde yaklaşık 8 bardak su içmeye çalışın ve zaman zaman yeşil çay da için. Bu çay antioksidan bakımından zengindir ve cildinizin doğal aynı zamanda genç görünmesine olanak tanır. Üstelik bu durum makyaj yokken de geçerlidir.

6) Öpülesi Dudaklar

Her akşam kibar bir şekilde dudaklarınıza masaj yapın. Bunu da diş fırçası ile birkaç dakika yapabilirsiniz. Daha sonra da dudaklarınızı yıkayın ve dudaklarınıza doğal nemlendirici sürün. Bu şekide dudaklarınızın ne kadar yumuşak ve öpülesi olduğunun farkına varacaksınız.

7) Gülümseyin ve kendinizi sevin

Gülümsemek kendinizi güzel hissetmenizi sağladığı gibi daha güzel görünmenizi de sağlayacaktır. Audrey Hepburn'ün de söylediği gibi en güzel kız en mutlu olandır. Aynaya baktığınızda gülün, dışarda gördüğünüz inlara gülümseyin. Kendinizi sevin. Kendinizi tamamen kabul edin. Makyajla ve makyajsız olarak kendinizi sevin. Çünkü siz gerçekten eşsiz bir şekilde güzelsiniz. Bunu hatırlayın.

8) Peki ya saçlarınız?

Eğer makyajsız güzel görünmek istiyorsanız, saçlarınıza da iyi bakın ve saç renginizi doğal rengine yakın boyayın. Eğer gerçekten "ekstrem" saç renkleri kullanıyorsanız (mavi, pembe ya da yeşil), bu durum yüzünüzdeki tüm kusurları ortaya çıkarır ve dikkati kusurlar çeker.
Saçınıza uygun saç bakım ürünlerini kullanın ve saç maskeleri yapın, düzenli olarak da yağ uygulayın. Saçlarınızın buklesi parladıkça güzelliğiniz de göz kamaştıracaktır.