MASKARA SÜRMENİN İNCELİKLERİ

blog yazısı ekle !

MASKARA SÜRMENİN İNCELİKLERİ

Maskara, en temel makyaj malzemesidir. Makyaj yapmayan kadınların dahi birçoğu evden çıkmadan önce maskara sürerler. Maskara kadının bakışını daha manalı kılarken görünümüne de gençlik ve dinçlik katar. Özellikle bakımlı Ankara kadınları için bir vazgeçilmezdir maskara.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları
Öncelikle belirtmek gerekir ki maskara ve rimel arasında az da olsa fark bulunmaktadır. Maskara, kirpikleri kalın göstermek için kullanılırken rimel eyeliner sınıfına giren bir makyaj malzemesidir ve daha akışkan bir yapıya sahiptir. Maskaranın kalitesinden daha çok nasıl sürüldüğü önemlidir. Kaliteli bir ürün alsanız dahi iyi sürmezseniz istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. İşte, Ankara Güzellik Uzmanı tarafından derlenmiş birkaç maskara sürme tüyosu.

1) İlk etkiyi maskaranızın kalitesi belirliyor. 20 - 30 TL arasında aldığınız ortalama bir maskara işinizi görecektir. Ancak çok ucuza alınabilen modellerden kaçınlasınız.

2) Maskara fırçaları çeşitli özelliklerde üretilmektedir, kalınlaştırma, uzatma, kıvrım verme için ayrı ayrı fırçalar bulunmaktadır. Kirpik yapınıza uygun bir fırça seçmelisiniz. Kirpikleriniz kısaysa uzatıcı fırçalar tercih etmelisiniz, genellikle silikon fırçalar bu özelliğe sahiptir. Sık kılları olan fırçalar ise kalınlaştırma özelliğine sahiptir.

3) Kirpikleriniz temiz ve kuru olmadan maskara sürmeyin. Sürmeden önce fırça yardımıyla kirpiklerinizi düzleştirmektedir.

4) Maskaranın etkisini artırmak istiyorsanız kirpik kıvırıcısı kullanabilirsiniz.

5) Kulak çöpü ya da benzeri bir aletle, maskara sürmeden önce kirpiklerinizi pudralarsanız maskaranın etkisini daha belirgin hale getirebilirsiniz. Pudra sayesinde kirpikleriniz daha güçlü bir görünüme kavuşacaktır.

6) Öncelikle üst kirpiklerinize sürün. Bunu yaparken kirpikleri yukarı doğru tarayın. Alt tarafa maskara sürerken ise alta doğru tarama yapın. Üst kirpiklere sürerken aşağıya, alt kirpiklere sürerken yukarıya bakın.

7) Fırçayı maskara şişesinden çıkardıktan sonra, fırça üzerindeki fazla tozları çırparken narin davranın. Bu sayede maskaranın topaklanmasını engeller, maskara ömrünü uzatırsınız.

8) Terleme sorununuz varsa, ya da sıcak bir günde uzun süre dışarıda kalacaksanız maskarayı abartmayın. Maskara nemden çok çabuk etkilenir ve kötü bir görünüme neden olur.

9) Doğal görünümünüzü sürdürmek istiyorsanız sadece üst kirpiklere maskara sürün.

10) Yatmadan önce maskarayı muhakkak temizleyin. Bu cilt sağlığınız için önemlidir.

Ankara Güzellik Salonu tarafından verilen bu 10 maskara sürme tüyosu oldukça işinize yarayacak.