MASKARAYLA KİRPİKLERİNİZİ KALINLAŞTIRMANIN SIRRI

blog yazısı ekle !

MASKARAYLA KİRPİKLERİNİZİ KALINLAŞTIRMANIN SIRRI

Maskarayı kirpiklerinize uygulamanın birden fazla yolu vardır ancak kirpiklerinizi en fazla kalınlaştıracak ve topaklanmanın önüne geçecek en iyi uygulama şekli onları uzatmaya yaran bir maskara kullanmanızla sağlanabilir.

Evet, gerçekten de kullandığınız maskaranın tipi, kirpiklerinizin görünümüne doğrudan etki eder. Hatta birinci katını sürdükten sonra mutlaka kurumasını bekleyip ardından ikinci katı sürmeniz gerekir. Bu temel bilginin dışında aklınızda bulunabilecek diğer aşamaları ise şu şekilde özetleyebiliriz.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları

KİRPİKLERİNİZİ KIVIRIN

Bu adımı asla atlamayın. Çünkü gözlerinizi daha büyük gösterecek başka hiç bir benzer uygulama yoktur. Bu işlem için kullanacağınız aletler size ihtiyacınız olan kıvrık kirpik görünümünü vermeye de yeterli olacaktır. Etkili bir işlem için kıvırıcı aleti yaklaşık 3 saniye kadar fön makinası ile ısıtmanız da size yardımcı olacaktır.

PRİMER MASKARAYI UYGULAYIN

Primer maskara kirpiklerinizi ayıracak ve esas maskara işlemi için kirpiklerinizi hazır hale getirmeye yardımcı olacaktır.

UZATICI MASKARA

Uzatıcı maskarayı kullanmaya başladığınız zaman, maskaranın fırçasını tüpün içerisinden çıkartmadan önce ileri geri hareket ettirmeyin, böyle yapmak fırçanın kurumasına neden olacaktır. Maskara fırçasını doğrudan çıkartmanız üzerinde yeteri kadar boyanın da olması için yeterli olacaktır.

Uzatıcı maskarayı kullanırken mutlaka kirpiklerinizin köklerinden uygulamaya başlayın. Bunun için maskaranın fırçasını mümkün olduğunca kirpiklerinizin köküne yakın bir yere yerleştirin ve hafifçe sağa sola oynatarak kirpiklerinizi boyayın.

KALINLAŞTIRICI MASKARA

Bir önceki aşamada bahsedilen uygulama şeklinin aynısını kalınlaştırıcı maskara için de uygulayın. Hatta bu sefer daha kalın bir etkiye sahip olmak için iki kat maskara uygulamasını da tercih edebilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gerekense herhangi bir topaklanmayı önlemek için ilk katı sürmeniz ve ardından bir süre kurumasını beklemenizdir. İkinci katı sürdükten sonra siz de çok net bir şekilde kirpiklerinizin kalınlaştığını ve gözlerinizin daha iri ve belirgin hale geldiğini göreceksiniz.