MEZOTERAPİ HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

blog yazısı ekle !

MEZOTERAPİ HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Mezoterapi tedavisi cildimizin birçok yerinde kullanılmaktadır. Çevresel faktörlerin de neden olduğu ve ciltte istenmeyen durumların gerçekleştiği bölgelerde mezoterapi tedavisi uygulanmaktadır. Ciltte deformasyonların gerçekleştiği bölgelerde tercih edilmektedir.

Ankara'da Mezoterapi için nerelere gidebilirsiniz
Ankara Mezoterapi


Peki hangi bölgelerde etkilidir ve nerelere uygulanır sorusuna da cevap vermek gerekir. Yüz bölgesi en çok tercih edilen bölgelerdendir. Güneşe direk olarak maruz kalan bir bölgedir. Güneş kremleri ve buna benzer önleyici kremler yardımcı faktörler olarak kullanılır. Bundan dolayı sadece kullanılan kremler ile geçebilecek ve sonlandıracak bir gücü yoktur.

Ancak kullanılmadığı taktir de cildinizin maruz kaldığı faktörler daha da derin izler bırakabilir. Dekolte bölgelerinde boyun bölgelerinde selülitlerde, cilt sarkıklarının gerçekleştiği alanlarda rahatça kullanılır. Diğer bölgelere de zaman zaman başvurulabilir. Bir sakıncası yoktur. Bu gibi deformasyonlara bariz maruz kalan kişilerde oldukça olumlu sonuçlar gözlemlenir. Tedavi sürecini temiz ve hijyenik polikliniklerde yaptırmanızı tavsiye ederiz. Uzman doktorlar tarafından yapılan bu işlem cildinizde herhangi bir olumsuz durum ile karşı karşıya getirmenizi engeller. Sorularınızı bize rahatlık ile iletebilirsiniz.