MEZOTERAPİ İĞNESİZ

blog yazısı ekle !

MEZOTERAPİ İĞNESİZ

Mezoterapi tedavisinde bir çok yöntem kullanılmaktadır iğneli ve iğnesiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Sadece iğne ile yapılmamaktadır. Belli bölgelerde iğnesiz yapılmaktadır. İğnesiz mezoterapi tedavisi ciltte yaşanan morarma kızarıklık ve kan toplaması gibi nedenlerden dolayı iğnesiz yapılmaktadır. Bazı durumlarda kişilerin cilt yapısı ile ilgili iğne yöntemi tercih edilmeyebilir. Ya da kişilerin özel isteğine göre iğnesiz mezoterapi tedavi yöntemi kullanılmaktadır.

Ankara'da Mezoterapi için nerelere gidebilirsiniz
Ankara Mezoterapi

Peki bu tedavi nasıl uygulanmaktadır? İğnesiz mezoterapi elektroporasyon yoluyla çalışmaktadır. Düşük voltajlı elektriksel akımla oluşan mikro kanallar ve polarizasyon yardımı ile hazırlanan ilaçlar deriyi geçerek, hedef dokuya transfer edilmektedir. Kullanıldığı yerler çok geniş bir alan olmakla beraber ilk akla gelenler spor yaralanmaları, kas-iskelet sistemi hastalıkları, saç dökülmesi ve kozmetik tedavilerdir.

Mezoterapinin faydalı olduğu estetik sorunlar ise selülit, bölgesel yağlanmalar ve fazla kilolar, vücut şekillendirme, kilo kaybı, yüz, sarkmalar, cilt lekeleri, gözaltı torbalanması, deri çatlakları, yara izi tedavileridir. Bir çok kullanım alanı olan iğnesiz mezoterap tedavisi daha sık tercih edilmektedir. Yine belli aralıklar ile seans süreleri mevcuttur.