MEZOTERAPİ SAÇ ÇIKARIR MI?

blog yazısı ekle !

MEZOTERAPİ SAÇ ÇIKARIR MI?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte önemli bir tedavi yöntemi olan mezoterapi tedavisi de oldukça gelişmiş durumdadır. Bir çok bölgeye bir çok rahatsızlık nedeni ile uygulanan mezoterapi tedavi yöntemi saçların gelişmesi ve sağlıklı bir biçimde büyümesini de sağlamaktadır. Bunun ile birlikte 'saç çıkarır mı?' sorusunu da beraberinde getirmektedir.

Ankara'da Mezoterapi-Saç için nerelere gidebilirsiniz
Ankara Mezoterapi-Saç


Mezoterapi tedavisi var olan saçların sağlıklı bir biçimde büyümesini sağmaktadır. Eğer büyük bir hastalığınız yok ise ve saçınızın çıkmasında bir engel bulunmuyor ise saçın yeniden çıkması olası bir durumdur. Özellikle üst bölgelerde sık görülen kelleşmelerde saçların yeniden çıkması mümkündür. İnce telli saçların koparak dökülmesi oldukça olasıdır.

Ancak mezoterapi tedavisi sonrasında saçların koparak dökülmesi büyük bir oranda engellenmektedir. Ancak genetik olarak bir rahatsızlık var ise mezoterapi tedavisi sadece var olan saçlarınızı güçlendirir. Bunun dışında kesin olarak yeniden saç çıkmayabilir. Çünkü genel olarak mezoterapi tedavisi zayıf olan saçları güçlendirmek için kullanılır. Ayrıca var olan saç dökülmelerinizi de azaltır. Bunun dışında çıkmayacak olan saçı çıkarma gibi bir durumu yoktur.