MEZUNİYET GECESİ SAÇ ÖNERİLERİ

blog yazısı ekle !

MEZUNİYET GECESİ SAÇ ÖNERİLERİ

Onca sınavın ardından genç kızları bir sınavda mezuniyet gecesinde beklemektedir. Seçtikleri elbise, takılar, makyaj ve saç modelleri ile demode bulunulacaklar ya da beğeni kazanacaklardır. Ankara güzellik salonu bu zorlu gecede genç kızların yanındadır. Öncelikle mezuniyet gecesinden çok önce yapmanız gerekenler şunlardır:

Geceye en az bir ay kala saçlara haftada en az bir kere maske uygulamalısınız. Maskeyi saç derisinin yağ oranına göre yağ ve kil karışımlarından pratikçe hazırlayabilirsiniz. Bakım gören saçlar beslenir, parlar ve güçlenir. Güçlü saçlar da şeklini daha uzun süre muhafaza eder. Diğer önemli bir nokta da model seçimini son güne bırakmamanızdır.

Ankara'daki tüm Kuaförler için tıklayınız
Ankara KuaförlerGenellikle kuaförler böyle zamanlarda "görümce topuzu" gibi çok klasik modellerle sizi uğurlarlar. Bir kaç modelini önceden deneyip birine kesin karar vermeli ve uygulamalısınız. Son olarak da saçınız sizin kişiliğinizi temsil edebilmeli, elbise ve makyajınızla ayrı düşmemelidir. Ankara güzellik salonu uzmanlarının saç modelleri:

Yarım toplanmış saçlar

Genç kızlara en çok yakışan saç modellerinden biridir. Güzel saçları olanlar elbette onları göstermek isteyeceklerdir. Bu model dans ve sıcağa oldukça dayanıklıdır. Genellikle şakakların iki yanından alınan saç tutamları arkada birleştirilir. Geri kalan saçlar serbest bırakılır. Hafif dalga ve renklendirmelerle oldukça havalı bir görünüm elde edilebilir. Yarım toplanmış saçlarda tokanın sağlam bir şekilde saçı tuttuğundan emin olunuz.

Örgülü saçlar


Yüze yakışan bir şekilde açık bırakılmış veya arkadan hafif ve havalı şekilde toplanmış saçlara eşlik eden tek ve kalın örgüden oluşur. Saçları gür olanlara tavsiye edilecek bir modeldir. Yapay örgü kullanalar olsa da bunun genellikle başarısız uygulamalar olduğunu bilmelisiniz. Genellikle saçla olan ton farkları az olsa da göze çarpmaktadır.

Tam açık saçlar

Bu gerçekten saçlarının dayanımına güvenen kızların yapabileceği bir seçimdir. Gecenin başında çok güzel olan saçların sıcak ve dansla sönme riski çok yüksektir. Kısa saçlılar için daha uygun olduğu söylenebilir.

Tam toplu saçlar

Saçları tam toplamak genellikle iyi bir fikir değildir. Siz yine de kendinize yakışan modelin tam toplamak olduğunu düşünüyorsanız uygulamalısınız. Ufak aksesuarlarla saça hareket katabilirsiniz.

Kısa saçlar

Son yıllarda arkası oldukça kısa önde ise asimetri uygulanmış saçlar oldukça modern görünmektedir. Düz saçlarınız varsa hafif dalgalandırmak saçları daha gür ve canlı gösterir. Yine gölge ve renklendirmelerden faydalanabilirsiniz. Ankara güzellik uzmanı güzelliğinizden memnun kalacağınız bir mezuniyet gecesi geçirmenizi diler.