NASIL ŞIK OLUNUR?

blog yazısı ekle !

NASIL ŞIK OLUNUR?

Kıyafet seçimi ve onları kombine etmek sanıldığı kadar kolay değildir. Genellikle bir moda rüzgârına kapılarak alınan kıyafetler bir kaç ay sonra işe yaramadan yer kaplayan eşyalar haline gelir. Ankara güzellik salonu uzmanları, şık olmanın, insanın vücut tipine, yaşına ve yaşadığı sosyal hayata uygun giyinmesinden geçtiğini hatırlatır. Öncelikle bir kadın kendine karşı dürüst olmalıdır.

Ankara'daki tüm Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Güzellik Salonları


Benim vücudumda şu kusurlar var ve şu yanlarım güzel ayrımını iyi yapmalıdır. Giyinme kabinlerinde 42 beden olduğu halde 38 beden kıyafetlere girmeye çalışan bir bayanın durumuna düşmemek gerekir. Ölçüler iyi bilinmeli kıyafetler buna göre alınmalıdır. Ankara güzellik uzmanı daha şık bir görünüm için şunları tavsiye etmiştir:

1. Kendinizi tanıyın: Kıyafet seçerken güzel bölgelerinizi vurgulayın, beğenmediğiniz yanları saklayın. Bacaklarınız çok güzel ama kollarınız hafif yağlı ise mini bir etek giyin üstüne dirsekleri geçen vücuda çok oturmayan bir bluz seçin. Göğüsleriniz güzel bacaklarınız değilse bu sefer dar ve boynu açık bir bluzun altına pantolon giyin. V yaka tulumlar da bu şekilde vücudu olan bayanlara yakışır. Yine orta boylu kadınları olduğundan uzun gösterir. Kilolu bir bayansanız hafif dökümlü çizgisiz ve desenli elbiseler tam size göredir. Eğer zayıfsanız çok dar giyerek bunu daha çok vurgulamaya gerek yoktur. Ayrıca koyu renklerden de kaçınmalısınız.

2. Renklerin uyumuna dikkat edin: Renklerin uyumu kıyafet kombininde en zor işlerden biridir. Çünkü mevsime, ortama ve bir birlerine uymalı aynı zamanda size de yakışmalıdır. İki parçalı, etek-bluz veya pantolon-bluz gibi giyinilecekse ikisini de aynı renk olması hoş olmaz. Bu durumda daha açık olan rengi daha toplu göstermek istediğiniz tarafa giymelisiniz. Örneğin dolgun kalçalısınız ama omuzlarınız dar bu durumda haki renkli bir pantolonun üzerine sarı tonlar uygun düşer. Beyaz ve siyah her zaman kurtarıcı olsa da bu konuda çeşitli kombinler deneyerek teninize en uygun renkleri tespit edin. Bu renklere yakın tonlardan altlıklar ve üstlükler birbirlerine uyum sağlayacaktır.

3. Sosyal hayatınıza ve yaşınıza uygun giyinin: Kıyafetler işe ve yere göre seçilmelidir. Halk pazarına 15 cm topuklu ayakkabı ile giden kadınlar ilgi çekse de bir bakıma görgüsüz olarak nitelendirilirler. Şıklık seviyesi ve dekolte ortama göre ayarlanmalıdır.

Gündelik işlerde spor tarzlar, partiler için daha göz alıcı kıyafetler, iş toplantıları içinse daha resmi kıyafetler giymek gerekir. Özetle Ankara güzellik salonu giyinmenin ortama ve insanın kendi vücuduna uyumu olduğunu hatırlatır.