ND-YAG LAZER EPİLASYON

blog yazısı ekle !

ND-YAG LAZER EPİLASYON

İstenmeyen tüyler hayatımızın büyük bir bölümünü kapsamaktadır. Ancak uyguladığımız hiçbir yöntem kalıcı değil aksine cildi tahriş eden ve daha çok tahribata yol açan bir yerde durmaktadır. Bu gidişata son vermek ise sizin elinizdedir. Lazer epilasyon tedavisi ile tüm bu sorunları durdurabilirsiniz. Lazer epilasyon aletleri ve yöntemleri kullanılacak bölgeye göre değişmektedir. Sadece kullanılacak bölgeye göre değişmez ten rengine göre cilt tipine göre, kıl köklerinizin rengine göre, sıklık ve seyrekliğine göre de değişkenlik göstermektedir. Çeşitliliklerinden bahsedecek olursak eğer bunlardan bir tanesi de ND-YAG lazer epilasyon yöntemidir.ND-YAG lazer epilasyon yöntemi dalga boyu 1064 mm olan lazer epilasyon cihaz tiplerinden biridir. Dalga boyunun yüksek olmasının bir sebebi vardır. ND-YAG lazer epilasyonu direk olarak cildinizde yer alan kıl kök hücrelerine nüfuz eder. Böylece kıl köklerinize direk ulaşan lazer ışını ısı direk olarak algılar ve etkili bir yöntem olarak cildinizi en aza indirecek şekilde tahribatları önler. Cildiniz böylece daha az kızarıklık ile günlük hayatınıza dönmenizi sağlar.

ND-YAG lazer epilasyon tedavisinde melanin hücrelerin yoğun olduğu epidermo-dermal hattını aştıktan sonra etkisini alt katmanda bulunan ciltte göstermiş olur. Ayrıca ND-YAG lazer epilasyon tedavisinde 4-5 mm kalınlığa ulaşan varis tedavisinde de uygulanmaktadır. Böylece 4-5 mm'lik varislerden kalıcı bir biçim de kurtulmuş olursunuz. oluşan kırışıklıklarda da kullanılan ND-YAG lazer epilasyon yöntemi cildinizdeki kolajen yapıyı uyararak cildin tazelenmesini sağlar. Böylece cildiniz tazelenir ve yenilenmeye devam eder tedaviniz bitmiş olsa bile ND-YAG lazer epilasyon yöntemi sayesinde cildinizin yenilenmesi ve kolajen uyarımı devam edecektir.

Cildinizdeki bu değişikliği çıplak gözle göre bilme şanslınız vardır. tedavi süresince doktorunuzun önerilerini dinlemenizi ve önerilerine uymanızı tavsiye ederiz. Lütfen tedavinizi yarım bırakmayınız ve zamanında lazer seansına gidiniz. Aksi taktir de seans süreleriniz uzayacaktır. Güneşe güneş kremi sürmeden çıkmayınız. 50 faktör güneş koruyucu kremi sürmenizi tavsiye ederiz. Beklenmedik herhangi bir komplikasyon gelişir ise ve ya kızarıklığınız devam eder ise uzman hekiminize danışmanızı tavsiye ederiz. Lütfen tedavi sürecinizi aksatmayınız. İlgilendiğiniz için teşekkür ederiz.