OJENİZİ SAKLAMAK İÇİN HARİKA FİKİRLER

blog yazısı ekle !

OJENİZİ SAKLAMAK İÇİN HARİKA FİKİRLER

Ojeler tırnak bakımımızın en önemli unsurudur. Bakımlı, zarif ellerimizle farklılık yaratabilir ve uyguladığımız oje teknikleriyle tarzımızı yansıtabiliriz. Geçmişten günümüze dek kadınlar tırnaklarını boyamak için pek çok madde kullanmışlardır. Ellerimizin zarafetini ön plana çıkaran ojeler ile ilgili gün geçmeksizin yeni bir trend ortaya çıkıyor. Bu sebeple de her geçen gün ojelerimizin sayısı artıyor.

Ankara'daki tüm Manikür yapılan Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Manikür


Yalnızca tırnaklarımızın rengini değiştirmekle kalmayıp tırnaklarımıza farklı uygulamalar yapabileceğimiz ojeler de mevcut artık. Tırnaklara çatlak görüntüsü veren, türlü desenler ve şekiller yaratabilmemizi sağlayan, birden fazla renge sahip olan, renk değiştiren farklı oje çeşitleri bulunuyor. Her kadının en az birkaç çeşidine sahip olduğu ojeleri de saklamanın belli püf noktaları var elbette. Ankara

Makyaj malzemelerimizden daha etkili sonuçlar elde edebilmek için her birinin nasıl kullanacağını bilmek yeterli değil. Her bir malzemenin nasıl saklanacağını, nasıl temizleneceğini de kesinlikle bilmemiz gerekiyor. Birbirinde farklı ojelerimizle tırnaklarımıza rengârenk görüntüler sağlarken onları nasıl saklayacağımız konusunda da fikirlerimizi sizinle paylaştık. Ankara Güzellik Salonu

Öncelikle oje denince herkesin bildiği ama tekrar etmekte fayda olan saklama koşullarına değinelim.

Ojelerimizin kapaklarını sıkıca kapatmalıyız.

İçlerine hiçbir madde karıştırmamalıyız.

Kullanmadan önce mutlaka çalkalamalıyız.

Ankara Güzellik Uzmanı

Ojeleri saklamada en önemli 3 kuralı geçtikten sonra gelelim püf noktalara. İlk olarak bilmeniz gereken ojenin açık havada, rüzgâr olan alanlarda kullanılmaması gerektiği. Rüzgâra maruz kalan ojeniz koyulaşarak topaklaşır ve sürülemez bir hal alır. Bu yüzden ojelerinizi mümkün olduğu kadar kapalı ortamda uygulamalısınız. Uyguladığınız ojenizi saklarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise kapağı kapatmadan önce kapağın etrafına bulaşan ojeleri temizlemek.

Eğer bu işlemi yapmazsanız kapağın arasında kalan boyalar kuruyarak kabuklaşacak, ojenizin kapağı tam olarak kapanmadığından hava alan ojeniz bir sonraki kullanımda aynı kalitede olmayacaktır. Oje saklamayla ilgili bilinen yanlışlardan biri ise ojelerin buzdolabında saklanması gerektiğidir. Buzdolabında saklamak ojelere bir zarar vermez elbette ama aslında buna hiç gerek yoktur. Çünkü ojelerinizin çok sıcak ya da çok soğuk olmadığı sürece oda sıcaklığında saklanmaları yeterli olacaktır. Güneş ışığına maruz kalmamalarına dikkat ettiğimiz sürece ilk günkü tazeliklerini koruyacaklardır.

Ellerimizin aksesuarı olan ojelerimizi kusursuzca uygulamak için de bazı ipuçlarımız var. Ojelerimizi uygulamadan önce tırnaklarımızı güzelce temizliyoruz. Nemlendirici yardımıyla tırnak etlerimizi yumuşatırken, kremin tırnaklarımıza değmemesi gerekiyor. Kremin tırnaklara değmesi halinde ojelerimiz istenilen görünümde olmayacaktır. Pürüzsüz bir görünüm sağlamak istiyorsak baz uygulamasını atlamamalıyız.

Tırnaklarımıza baz uyguladıktan sonra ise tırnak etimizin az ilerisinden ve tırnağın orta kısmından ojemizi sürmeye başlıyoruz. Tırnağın ortasında sağ ve sol tarafına da hafifçe kıvrılarak işlemi tamamlıyoruz. Tırnaklarınızın göz alıcı ve capcanlı görünmesini istiyorsanız ojenizi iki kat uygulamanızda yarar var. Dilerseniz son aşamada tırnak eti yağı kullanarak parlak bir görünüm de elde edebilirsiniz.