OKULDAYKEN DE GÜZEL GÖRÜNMENİN YOLLARI

blog yazısı ekle !

OKULDAYKEN DE GÜZEL GÖRÜNMENİN YOLLARI

Okulda güzel görünmek için yapmanız gereken en önemli şey doğallığınızdan ödün vermemektir. Gereğinden fazla makyaj ve giyim dikkat çekmenizi sağlar belki ama aynı zamanda kötü bir izlenim de yaratmış olur. Bu sebeple okulda yaşınıza uygun olacak şekilde güzelleşmeye çalışmalısınız. İşte okulda güzelleşmek için yapmanız gerekenler;

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları


1- Lisedeyken güzel olmanın yolları: Bu dönemde gençler genellikle kendilerinden büyük olanlara özenir ve onlar gibi görünmeye çalışırlar. Ancak bu doğru bir davranış değildir. Tam genç kızlığa adım atıldığı bu dönemlerde güzel görünmek istiyorsanız eğer ilk önce temizliğinize ve bakımınıza dikkat etmelisiniz. Üzerinizde okul kıyafetleriniz varken öğrenci modundan çıkmaya çalışmayın.

Okul kıyafetlerinizi her zaman temiz tutun yeter. Bu dönemde sivilceleriniz ile başınız dertte ise onları sıkarak yok etmeye çalışmayın sakın. Bu cildinize çok daha büyük zarar verecektir. Bunun yerine cildinizi daha pürüzsüz göstermek için BB kremler tercih edebilirsiniz. Dudaklarınız için en fazla lip balm kullanın.

Bunların haricinde yüzünüze her hangi bir kozmetik ürün kullanmanıza gerek yok. Rimel kullanımı lise dönemi için genelde uygun değildir ancak bunun yerine kirpiklerinizi kıvırarak da daha doğal ve etkileyici gözlere sahip olabilirsiniz.

2- Üniversitede iken güzel olmanın yolları: Büyüdüğünüzün de en önemli göstergesi olan üniversite yıllarında artık giyim kuşam konusunda daha özgürsünüz. Üniversitede dikkat çekici bir görünüme sahip olmanın ilk ve en önemli yolu kendinize güvenen bir duruş sergilemenizdir.

Daha dikkatli ve etkin konuşma tarzına sahip olarakta erkeklerin dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz. Üniversite yıllarında yaşınıza uygun makyaj yapmaya başlayabilirsiniz artık. Ancak, cildinizde çok büyük sorunlar yoksa fondöten kullanmayı yine tercih etmeyin. Bu, zamanla gözeneklerinizin tıkanmasına sebep olacak ve sivilce oluşumuna da davetiye çıkartacaktır.

Kullanacağınız makyaj malzemelerini doğal ve hafif tonlardan seçin her zaman. Örneğin; şeftali tonlarından bir allık ve yine doğal tonlarda bir ruj sizin için yeterli olacaktır. Gereğinden fazla yapılan makyaj hem yaşınızı daha büyük gösterir hem de erkekler tarafından itici karşılanır. Bu yüzden mümkün olduğunca doğallıktan uzaklaşmayın ve sade makyajlar tercih edin. Üniversitedeyken çok kıyafetiniz yoksa bile alışveriş yaparken daha fazla kombinde kullanabileceğiniz parçalar tercih edin. Ve her zaman mis gibi kokmak için hafif bir parfüm kullanmayı ihmal etmeyin.

Okulda güzel görünmenin en önemli yolu ilk olarak temizliğinize özen göstermeniz ve her zaman kendinizden emin bir tavır sergilemenizdir. Unutmayın ki erkekler her zaman doğallıktan hoşlanır. Bu yüzden her zaman abartıya kaçmadan doğal bir makyaj tercih edin.