ORGANİK GÜZELLİK

blog yazısı ekle !

ORGANİK GÜZELLİK

Ankara 'da bulunan güzellik ve estetik merkezleri artık günümüzde doğal ürünlerle elde edilen bakımın ve güzelliğin daha önemli olduğunu, insanların artık ciltlerine nelerin temas ettiğine daha dikkat ettiğini belirtiyorlar. Nasıl ki sağlıklı gıdalarla besleniyor, zorla da olsa kendimizi spor salonlarına atıyor ve pilates, yoga gibi egzersizlerle sahip olduğumuz sağlığımızı korumaya çalışıyorsak, aynı şekilde cildimiz için kullanılan ürünlerin de kimyasal içeriğinin ne olduğuna dikkat etmemiz gerekiyor.

Ata Estetik

Çayyolu

Ata Estetik - ÇAYYOLU GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2716. Caddesi Orun Villaları No:11 Çayyolu-Ankara

Mine Güzellik ve Kuaför Salonu

Demetevler

devamını oku... Adres: Karşıyaka Mahallesi, İvedik Cda. No:482 / 2 Demetevler - Ankara

My Life Güzellik Salonu

Keçiören

devamını oku... Adres: Fatih Cad. No 146/A Keçiören - Ankara

Mosse Bay Bayan Kuaför ve Güzellik Salonu

Çukurambar

Mosse Erkek & Kadın Kuaför ve Güzellik Salonu 2017 yılında hizmetinize girmiş olup yeni yerimizde Regnum Skytower Çukurambar'da 14 seçkin personeli ile siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.devamını oku... Adres: İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Regnum Sky Tower Kule No:57/K Çukurambar - Ankara

Nagihan Kuaför ve Güzellik Salonu

Çukurambar

Nagihan Kuaför ve Güzellik Salonu

14 yıldır kuaför olarak çalışıyorum. Yaklaşık 12 yildir Çukurambarda Kuaför hizmeti vermekteyim.

Erkek personel çalştırmyorum. Çalışanlarımın hepsi kadındır.
Çalışanlaımın hepsinin sertifikasi vardır. Ve hepsi deneyimlidir.
Tesettür Kuaför olarak oldukça deneyimliyiz.

Testtur gelinbaşı, tesettür baş topuz, cilt bakımı, mikroblading, kaş konür, kirpik lifting, ipek kirpik, ombre, röfle, balyaj gibi uygulamalar yapmaktayız.

Salonum Hijyeniktir ve Temizlige çok önem veririm.

Özel günlerde mekanlara gidip hizmet verebiliyoruz.devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Ünv. Cd., Çukurambar Ambrosıa Çarşışı D:18/25, Çankaya/Ankara

Beautiful Ladies Güzellik Salonu

Kızılay

Beautiful Ladies Güzellik Salonu - KIZILAY GÜZELLİK SALONU


Beautiful Ladies Güzellik Salonu, Ankara Kızılay'da uzmanlığı ve hizmetinin kalitesini duyurmuş seçkin güzellik salonlarından önde gelen isimlerden bir tanesi. İsminden de anlaşılacağı üzere “çirkin kadın yoktur az bakım vardır" felsefesi ile Ankara'daki bayanlara güzellik garantisi sunmaktayız. Siz bize ne istediğinizi söyleyin, biz size nasıl yapacağımızı gösterelim.

Bir kuaföre gittiğinizde saçınızı kesen kişinin, veya makyajınızı yapan kişinin tecrübesiz ve işi öğrenen biri olmasını kim ister ki? Biz de bu mantıktan yola çıkarak çalışma kadromuzu daima tecrübeli tutarak hizmetimizi katlıyoruz. Alanlarında uzman kişiler tarafından her bir uygulamanız ayrı bir kalitede yapılmak üzere sizi bekliyor.

Bu uzmanlığın ve profesyonelliğin yanında tabikide sizi bir hastanedeymişsiniz gibi karşılamıyor, o şekilde davranmıyoruz. İşimizi severek, özenle, uzmanlıkla yapıyoruz fakat bir o kadar da samimiyiz. Güler yüzlü çalışan kadromuz varken kendinizi hiçbir zaman yalnız hissetmeyeceksiniz.

Güzellik salonlarında aslında bu profesyonellik, samimilik vs yanı sıra en önemli olan hijyendir. Çünkü ne kadar kaliteli hizmet alırsanız alın eğer hijyenik ortamlarda almazsanız bunun size bir faydası olması yerine tam tersine zararı olur ve hastalık kapma riskiniz artar. Örneğin başkasının üzerinde kullanılan bir iğne sizin de cildinize uygulanırsa bu direkt olarak hastalıkları kapmanız anlamına gelir. Bu sebepten merdiven altı diye tabir ettiğimiz güzellik salonlarını insanlar bu yüzden tercih etmezler, ne kadar ucuz olursa olsun.

Biz size bu kadar kaliteli bir hizmet sunarken bir yandan da kesenizi zorlamak istemeyiz. Çünkü bayanlar en kalitelisini alırken, ucuz olmasına da özellikle dikkat ederler. Hepimiz bunu yapıyoruz. Bu sebepten size dönemsel kampanyalarımızla bu konuda da ayrıca yardımcı oluyoruz.

Müşteri kitlesini de Ankara'nın seçkin bayanlarının oluşturduğu Beautiful Ladies Güzellik Salonu Kızılay gibi merkezi bir yerde bulunduğu için ulaşım da gayet kolay.

Eğer sizde günlük hayatta karşılaştığınız sorunlardan bunaldıysanız, stresten uzaklaşmak istiyor ama çok uzağa gidemiyorsanız Ankara'nın göbeğinde, Kızılay'daki salonumuza sizleri de bekliyor olacağız. Beautiful Laides Güzellik Salonu olarak “çirkin kadın yoktur" felsefemizi siz de yakından tanımak istiyorsanız bugün tam sizin gününüz.

Epilasyon yaptırmak istiyorsanız Beautiful Ladies Güzellik Salonu'nda uygun fiyatlarda, hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

SELÜLİT MASAJI

Selülit Masajı Nedir?

- Selülit masajı, selülitlerin ortadan kaldırılmasındaki en önemli etkendir. Çünkü selülit oluşumunun sebebi dolaşım sistemindeki bozukluklardır. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluklar toksik madde birikimine yol açar.

- Selülit masajı yapılırken kan ve lenf dolaşımını harekete geçirmek, dokuların yeni oksijen ile dolmasını sağlamak amaçlanır.

- Selülit masajı, kanın damarlardan düzgün bir şekilde akmasını ve damarların çapının arttırılmasını sağlar. Bu sayede bozulmuş kan dolaşımını düzenler, hücrelere taze oksijen gitmesini sağlar ve toksit maddelerin dışarı atılmasında büyük bir görev üstlenir.

Selülit tedavisine iyi gelen masaj çeşitleri ikiye ayrılır ;

Dolaşım Masajı

- Bu masaj ile deri altındaki kan dolaşımı hedef alınıp, aktif hale getirilir ve dokunun tekrar canlanması sağlanır. Dolayısıyla deri altı kan dolaşımı da iyileşmiş olur. Kanın bacaklardan başlayıp göğüslere doğru akmasını sağlar.

Beautiful Ladies Güzellik Salonu'na gelerek selülit masajlarınızı işin uzmanlarınıza bırakabilirsiniz.

CİLT BAKIMI

Cilt bakımı nedir?

-Cilt bakımı ; profesyonel bakım ürünleri ve buna yardımcı aletlere, konusunda uzman ve eğitimli kişi tarafından, hijyenik bir ortamda yapılan ve cildi temizleme, nemlendirme, besleme ve yenileme amaçlı yapılan ; cildin tipine uygun bir bakımın gerektiği bir tedavi-önlem biçimidir.

Cilt bakımı işlemi nasıl uygulanır?

-Cilt bakımı yapılabilmesi için öncelikle kişinin cilt analizi yapılması gerekmektedir. Bu işlemden sonra cildinizin tipine uygun ürünlerle cilt temizleme işlemi gerçekleştirilir, bunun ardından buhar işlemi ve sıkma işlemi yapılarak cildin comedon ve milyalardan arındırılması amaçlanır. Daha sonrasında ise high frekans yoluyla cilt tamamen dezenfekte edilip gözeneklerin sıkılaştırılması sağlanılır. Ve en son olarak ta bu sıkma işlemi esnasında olaşabilecek muhtemel kızarıklıklar sakinleştirelerek ortadan kaldırılır.

-Bu ön işlemler tamamlandıktan sonra cildin tipine ve ihtiyacına uygun maske belirlenilir. Maske uygulanır ve maske işlemi bittikten sonra tonikleme yapılarak, nemlendirici yardımı ile masaj manipulasyonları uygulandıktan sonra cilt bakım işleminiz tamamlanmış olur.

Cilt bakımı ne için yapılır?

-Cilt bakımı ; ciltteki sivilcelenmeleri, kurumaları, kırışmaları ve gözeneklerin tıkanmasını önlenmesi ile ciltteki toksinlerin sürekli atılımının sağlanması için yapılan bir çeşit uygulamadır.

-Ciltteki hücre yenileme dengesini sağlayarak, ölü hücrelerin uzaklaştırılması ve yerine yeni ve canlı cildi açığa çıkarmak için uygulanır.

-Yıpranmış olan ciltler içinse cildin ihtiyaç duyduğu metaryelleri (oksijen, vitamin ve nem) cilde sağlamaktır.

-Ve son olarak ta ciltteki kan dolaşımını arttırmak amaçlanır.

Cilt bakımına ne zaman başlamalıyım?

-Cilt bakımına ergenlik ile beraber başlamak uzmanların uygun gördüğü zamandır. Bu sürede yaşanan hormonsol değişiklikler sebebi ile sivilceler boy göstermeye başlar. Bu süre zarfında bir uzman tarafından yapılacak cilt bakımı sayesinde bu süreyi kısa tutmak ve gelecek zamanlar için güzel bir cilt bırakmak için cilt bakımı şarttır.
devamını oku...
Adres: Kültür mah. Dr. Mediha Eldem Sok. 38/8 Kızılay-Ankara

Dermaten Kuaför ve Güzellik Salonu

Keçiören


devamını oku...
Adres: Asya sok. No:29/A Keçören-Ankara


Bu işin sevindirici tarafı ise artık piyasada organik bakım ürünlerinin çoğalması. Ancak bu ürünleri de seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini bilmek gerekiyor.

1. HER ETİKETE GÜVENMEYİN

Bir ürünün üzerinde "doğal" kelimesinin yazıyor olması içeriğinde sadece organik maddelerden oluştuğu anlamına gelmez. Bu endüstri henüz yeterince kontrol altına alınamadığı için bir ürünün tam olarak organik etiketini taşıması için içeriğinde ki maddelerin en az %95 'inin organik olması gerekir. Bu yüzden "doğal" veya "organik malzemelerden elde edilmiştir" ibareleri halen o ürünün içerisinde zararlı şeyler olabileceği anlamına gelmektedir.

2. HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Eğer gerçekten doğal ve oldukça etkili bir ürün kullanmak istiyorsanız, çoğu markette veya güzellik mağazasında bulabileceğiniz Hindistan cevizi yağı en doğru seçim olacaktır. Özellikle kuru ciltlerin nem kazanmasında çok etkilidir.

3. MİNERAL İÇERİKLİ MAKYAJ MALZEMELERİ

Elbette bütün makyaj malzemeleri minerallerden elde edilir. Bunların başında da çinko oksit, demir oksit, titanyum dioksit ve mika gibi bileşikler gelir. Bu bileşiklerin hepsi laboratuvar koşullarında üretilmesine rağmen, özellikle mineral içerikli adı altında satılan makyaj malzemelerini diğerlerinden ayıran özellik ise içeriğinde bu kimyasallardan başka koruyucu veya renklendiriciler ile parfüm içermemeleridir.

4. EVİNİZDEKİ MALZEMELERİ KULLANABİLİRSİNİZ


Eğer siz de maharetlerinize güveniyorsanız aynı zamanda dışarıda satılan çeşitli kimyasal içerikli yüz temizleyicileri, bakım ürünlerini kullanmayı tercih etmiyorsanız, o zaman internette veya güzellik merkezlerinde öğrenebileceğiniz çeşitli tariflerle kendi bakım maskelerinizi, masaj yağlarınızı ve benzer ürünleri rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

5. BİLGİLERİNİZİ GÜNCEL TUTUN

Eğer yeni çıkan ürünleri veya mevcut kullandığınız ürünlerde ki içeriklerin sağlığınız açısından zararlı olup olmadığını merak ediyorsanız bununla ilgili her zaman araştırmalarınızı yapın ve çeşitli güzellik ve sağlık organizasyonlarının internet sitelerinde yayınladıkları listeleri yakından takip edin.

6. SÜLFAT İÇERMEYEN ŞAMPUANLARI KULLANIN

Yapılan araştırmalar sonucunda;
İçeriğinde sodyum lorat sülfat, polietilen glikol, olat, mirat ve katerat gibi sonu -at ile biten kimyasalların seçtiğiniz şampuanın içeriğinde olduğunu fark ediyorsanız, bu gibi ürünlerin köpürmeye yardımcı olan kanserojen içerikli petro-kimyasallar olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

7. EN İYİ NEMLENDİRİCİLER YAĞLARDIR

Cildinizi nemli tutmak istiyorsanız ve bunun için organik ürünleri tercih edecekseniz, sizin için en doğru yol bazı bitkilerden elde edilen yağ özlerini kullanmanızdır. Özellikle Hindistan cevizi yağı, jojoba yağı, badem yağı cildinizin kaybettiği nemi kazanmasında çok etkilidir.

Görüldüğü gibi kişisel bakım ve güzellik ürünlerinde doğal yolları tercih etmek istediğinizde takip edebileceğiniz birçok kaynak ve yöntem artık yaygınlaşmaktadır. Eğer siz de kendinize en uygun doğal bakım ürünlerini elde etmek veya bunları cildinize uygulatmak isterseniz size en yakın Ankara güzellik ve estetik merkezinin uzmanlarına ulaşabilirsiniz.