ÖZEL GÜNLERE ÖZGÜ SAÇ MODELLERİ

blog yazısı ekle !

ÖZEL GÜNLERE ÖZGÜ SAÇ MODELLERİ

Saçlarımız nadide bir parçamız olup üzerine titizlikle eğiliriz. Saç bakımı nerdeyse her gün itinayla yaptığımız günlük bir rutin iş haline gelmiştir. Bunun başlıca nedeni saçlarımızın, estetik kaygıların bütünsel halde sergilendiği bedensel güzelleşmenin en etkileyici odak noktası olmasıdır. Saçları bakımlı, güzel modelle şekillenmiş birisinin dikkat çekici olmaması için hiçbir neden yoktur. Ankara için söylemek gerekirse saç bakımına yönelik birçok büyük güzellik merkezi bulunmaktadır.

Ankara'daki tüm Saç Kesimi yapılan Kuaförler için tıklayınız
Ankara Saç Kesimi


Saç modelleri ise, dünyayla paralel şekilde modaya uygun biçimde ülkemizde de takip edilmektedir. Kategorik olarak birçok saç modelini uygulamak mümkündür. Bunlar arasında bir de özel günlere yönelik olan saç modelleri vardır. Özel günler; hepimizin bildiği gibi doğum günleri, bayram günleri, düğünler, nişan, Sevgililer Günü, mezuniyet baloları ve özel davet toplantılarıdır. Buna başka özel günler, özel toplantılar da eklenebilir. Bu yazıda özel günlere yönelik saç modelleri üzerinde durulacaktır.

Örneğin Bayram günlerinden başlayalım. Bu günlerde üzerinde çok yoğunlaşılan saç modelleri pek şık olmaz. Sonuçta aynı yıl içinde birden fazla bayram vardır ve herkesin belli bir standardın üzerine çıkmadığı güzel görünme gayreti söz konusudur. Yani şatafat içermemelidir. Ayrıca çok itinalı, fazla gösterişli saç modelleri bayramın anlam içeriğine de aykırı durum yansıtacaktır. Bu yüzden daha hafif bir saç modeli yapılmalıdır. Eskiyi hatırlatan dalgalı saçlar, düzgün durmayan topuzlar, ve sağlam duran bir fön şık bir hava verecektir. Ayrıca bayram günlerinde saçlardaki gösteriş, giyim tarzının önüne çıkmasa daha iyi olur. Zira bayramlarda dikkat edilen başlıca husus giyim kuşamdır.

Özel davetler için saç modellerine değinirsek; farklı tercihler söz konusuysa da, topuza ağırlık verilebilir. Sıkı, balerin tipi, asimetrik, dalgalı ve kabarık topuz modelleri üzerinde durulabilir. Topuz tercih ederek özel davetlerde diğerleriyle senkronize bir durum yaratılır ve üzerinizdeki şıklık dikkat çekici olur.

Sevgililer Günü birçok çift için özel bir anlam taşır. Buna uygun hediyeler alınır, romantik sözler tasarlanırken bir yandan da giysilerle etkileyici görünmeye çalışılır. Tabi giysiler kadar saç modellerine de yoğunlaşılır. Sevgililer Günü için en özgün model sevdiğiniz kişinin saç modelini yaptırmak olacaktır. Ancak bunun yanında kalp şeklinde saç modeli yaptırılarak günün anlamına uyum sağlanabilir. Ayrıca kalp saç modeli sempatiklik derecesini de artırır. Sevgililer Günü dışında romantikliğin zirve yaptığı dönemlerde, örneğin uzun saç modelleri şıklık yaratacaktır. Duygulardaki artış, saç fenomenin çekiciliğiyle tamamlanacaktır. Romantik günlerde özel örgülü uzun saçlar da ayrı bir güzellik katacaktır.

Mezuniyet baloları, özel davetli olduğunuz toplantılar için topuz modelleri tercih edebilirsiniz. Örgü tekniği uygulanmış topuzlar da olabilir. İş davetleri içinse kâküllü saç modeli tercih edilebilir. Tabi saç modellerini seçerken anatomik yüz yapınızı da dikkate almalısınız. Yani yüz yapısı ve saç modeli birlikte uyum sağlamalıdır.

Özel günler için kâküllü modeller, örgülü atkuyruğu, kıvrık at kuyruğu, dalgalı topuzlar, Rihanna tarzı gibi birçok seçenek de vardır. Tabi önemli olan sizin zevk tercihlerinizdir. Ankara Güzellik Salonu zevklerinizi de dikkate alarak özel saç modelleri sunmaktadır. Ankara Güzellik Uzmanı da bununla ilgili sizleri bilgilendirecektir.