PEELING NEDİR? EVDE PEELING YAPMAK MÜMKÜN MÜ? – PEELING

blog yazısı ekle !

PEELING NEDİR? EVDE PEELING YAPMAK MÜMKÜN MÜ? – PEELING

Hava kirliliği, toz ve daha başka birçok dış etmen ile cildimize yapışıp kalan bu kalıntılardan kurtulmanın yollarından en etkin olanlarından biridir peeling. Türkçe anlamı kabuğunu soymak olan bu kelimenin aslından anlamından da ne işe yaradığını az çok anlayabiliyoruz.

Peeling'in amacı yüzümüzde oluşan bu ölü deriden kurtulmamızı sağlamaktır. Bu sayede gözeneklerimiz açılır ve kullandığımız kremler daha iyi etki yaratırken aynı zamanda makyaj uygulamaları da daha iyi sağlanır.

Ankara'daki tüm Peeling Salonları için tıklayınız
Ankara Peeling


Evde kendimizin yapabileceği hem pratik hem de doğal pek çok peeling tarifi mevcuttur. Kişisel bakımın olmazsa olmazlarından olan peeling sayesinde daha canlı ve parlak bir cilde sahip olmamız mümkün.

Peeling işlemi dediğimiz esasında ölü derinin atılmasını beklemeden dışarıdan müdahalemiz ile cildimizi temizlemektir. Buradan da anlaşılacağı üzere daha pütürlü maddeler kullanarak bu dediğimiz işlem mümkün oluyor. Karbonat, şeker gibi maddeler yardımı ile doğal peelingimizi evimizde yapabiliriz.

Bir iki tane basit peeling tarifini yazımızın devamında paylaştık. Siz de evinizde kolaylıkla bunu deneyimleyebilirsiniz.

Karbonat Peelingi

Ayda 1-2 kez yapabileceğiniz bu peeling gerçekten çok kolay. Banyo sonrasında yapacağınız bu peeling için önceden yüzünüze yüz yıkama jeli sürün ve elinize aldığınız karbonatla yüzünüze masaj yapıyorsunuz. Karbonatın temizleyici özelliği sayesinde oldukça iyi sonuçlar alabiliyorsunuz. Biraz masaj yaptıktan sonra bol su ile durulayabilirsiniz.

Ev Yapımı Dudak Peelingi

Malzemeler

2 Yemek Kaşığı Şeker

2-3 Damla Zeytinyağı

2-3 Damla Badem Yağı

1 Yemek Kaşığı Bal

Hazırlanışı ve Uygulaması

Şekerin içine zeytinyağını ekleyip ardından badem yağını ve balı da ekleyip karıştırdıktan sonra dudaklarımıza uyguluyoruz. 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla durulayın ve dudak balmınızı uygulayın. Haftada bir yaparsanız dudaklarınızın renginin canlandığını ve pürüzsüzleştiğini siz de göreceksiniz.

Gördüğünüz gibi evde peeling yapmak oldukça basit bir işlem. Üstelik oldukça işe yarayan bir işlem olması da cabası. Malzemeleri Ankara'da aktarlardan ya da alışveriş merkezlerinden kolaylıkla temin edebileceğinizi de unutmayın.