PRATİK BANYO TUZU YAPIMI

blog yazısı ekle !

PRATİK BANYO TUZU YAPIMI

Banyo tuzlarının kaliteli ve güzelini bulmak oldukça zor olabiliyor. Bulduğunuz da ise yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalabiliyorsunuz. Hatta çoğu zaman banyo tuzu alırken, ambalajına ve süsüne para veririz. Aslında banyo tuzu oldukça ucuza mal olan bir şeydir. Eğer evde kendiniz bir şeyler yapmaktan hoşlanıyorsanız yahut banyo tuzunu daha ucuza elde etmek istiyorsanız; evde kendi banyo tuzunuzu kendiniz yapabilirsiniz.

Ankara Cilt Sıkılaştırma için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Cilt SıkılaştırmaAnkara şehrine yolunuz düştüyse, burada birçok güzellik ve bakım mağazasında oldukça süslü paketlerle yüksek fiyatlara banyo tuzları karşınıza çıkar. Fakat bunların hepsi gerçekten işinize yarayacak banyo tuzları değil. Ankara güzellik salonu, banyo tuzunun nasıl olması gerektiğiyle ilgili danışılabilecek doğru adreslerden biri. Aynı zamanda Ankara güzellik uzmanı banyo tuzu almak yerine evde yapılması çok daha sağlıklı ve uygun olacağını vurguluyor. Peki, evde banyo tuzunuzu nasıl yapabilirsiniz?

Öncelikle gerekli malzemeleri hazırlamalısınız. 1 kâse deniz tuzu, 1 kâse İngiliz tuzu, yağlı kâğıt, tepsi, büyük bir kap, büyük bir cam şişe, isteğe bağlı olarak gıda boyası, güzel kokulu bitkisel bir yağ ve kaşık işinizi görecektir. Bir kabın içine deniz tuzunu ve İngiliz tuzunu koyun ve karıştırın.

Daha sonra seçtiğiniz güzel kokulu bitkisel yağı da ekleyerek esansın yayılması için iyice karıştırın. Eğer daha hoş gözükmesi açısından renkli bir banyo tuzu elde etmek isterseniz; bir ya da iki damla gıda boyası ekleyip her yere dağılıncaya kadar karıştırabilirsiniz. Bazı bitkisel yağların kendi boyama özellikleri olduğundan, bu tarz yağları kullandığınızda gıda boyasına ihtiyacınız olmayabilir.

Son olarak ise uygun bulduğunuz bir şişeye banyo tuzunuzu koyabilir ve gönül rahatlığıyla kendi yaptığınız banyo tuzunuzu kullanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi evinizin konforunda kendi banyo tuzunuzu yapmak oldukça kolay. Siz de bu yöntemle keyifli ve rahatlatıcı bir banyo ile kendinizi ödüllendirebilirsiniz. İsterseniz dekoratif olarak ya da koku yayması için de kullanabilirsiniz. Karar sizin.