PÜRÜZSÜZ IŞILTILI VE SIKI BİR CİLT İÇİN UYGULANABİLECEK BAKIM MASKELERİ

blog yazısı ekle !

PÜRÜZSÜZ IŞILTILI VE SIKI BİR CİLT İÇİN UYGULANABİLECEK BAKIM MASKELERİ

Yağlı veya akneli ciltleri sıkılaştırıp dengeleyen, cildinizi pürüzsüz bir hale getirebilen ve evde kendi başınıza hazırlayabileceğiniz çok sayıda maske tarifi vardır. Bu tarifler sadece kolay hazırlanmakla da kalmayıp, çoğu kadın tarafından denenmiş ve halen kullanılmakta olan oldukça etkili maske tarifleridir. Dahası hepsi organik içeriklerden oluşur.

Ankara'daki tüm Akneli Cilt Bakım Salonları için tıklayınız
Ankara Akneli Cilt Bakımı

İlk tarifimiz yağlı ciltler için olup, içeriğinde muz, kil, bazı meyvelerin suyu, yulaf ve bal içermektedir. İçeriğinde ki bu maddeler cildinizde ki fazla yağı uzaklaştırmaya son derece yardımcıdır, cildinizi doğal yollarla besletip, pürüzsüz bir hale getirirler. Ayrıca yağlı bir cilde sahip olmanın da o kadar olumsuz bir şey olmadığını bilmekte yarar vardır. Çünkü cildiniz bu haliyle kırışıklılara karşı da doğal olarak daha dirençlidir. Elbette yaşınız ilerledikçe, cildinizin üreteceği yağ miktarı da azalacak ve hatta kendiniz nemlendirici kullanmak zorunda bile kalacaksınız.

Ayrıca hazırlayacağınız maskelerde kullanabileceğiniz pek çok şeyin ne işe yaradığını ve nasıl kullanabileceğinizi de paylaşmak istiyoruz.

Örneğin muz, cildi son derece pürüzsüz bir hale getiren bir meyvedir. Mevsiminde bulduğunuz muzları buz gözünde saklayarak da istediğiniz zaman el altında bulundurmanız mümkündür.

Hazırlayacağınız maskeler içerisinde kullanabileceğiniz bir diğer yardımcınız çilek olacaktır. Çilek doğal bir salisilik asit kaynağıdır ve birçok akne tedavisi ilacının da içerisinde bulunur. Aynı zamanda yoğurt da cildi sakinleştirmek ve pürüzsüz bir hale getirmek için çok uygundur.
Bunun yanı sıra hazırlayacağınız karışımlara kil veya özel olarak hazırlanmış ve içerisinde sıvı magnezyum bulunan ürünleri de kullanabilirsiniz. Çünkü sıvı magnezyum da tıpkı kil mineralinin yaptığı gibi, çeşitli toksinleri ve zararlı maddeleri üzerinde toplayarak cildinizden uzaklaştırabilir.

Eğer akneli bir cilde sahipseniz ve bu sorunu gidermek için bir maske kullanmak istiyorsanız o zaman içerisinde tahıl ürünlerinin olduğu karışımları hazırlayıp yüzünüze sürebilirsiniz. Bilindiği gibi tahıl ürünleri gözenekleriniz içerisinde derinlemesine bir temizliğe neden olacaktır.

Zerdeçal, bir Hindistan baharatı olup çok şifalı bir baharat olarak kabul edilmektedir. Yemeklerde mutlaka tercih edilmesi gereken bu baharat, yüz maskeleriniz için de son derece idealdir. Özellikle koyu renk tene sahip olan kişilerin ciltlerinin pürüzsüz ve canlı bir görünüm alması için son derece yardımcıdır.

Ayrıca konu yüz maskesi olduğunda elbette hemen hemen her maskenin vazgeçilmez bir malzemesi olan bentoniti yani yeşil kili unutmamak gerekir. Bu temizleyici ve arındırıcı özelliğe sahip ürün özellikle yağlı ciltler için çok faydalıdır.