SAÇ BOYASI NE ZAMAN AKAR?

blog yazısı ekle !

SAÇ BOYASI NE ZAMAN AKAR?

Saçlar kadınlar için çok önemlidir. Özellikle yaz aylarında kadınlar, kırıklarla ve yıpranmış saçlarla baş etmek zorunda kalırlar. Boyalı saçlı kadınların daha çok korktuğu yaz ayları, saçları kırar ve cansız hale getirir. Öncelikle saç renginiz teninize ve kaşlarınıza uygun olmalıdır. Örneğin buğday tenli bir kişiyseniz kestane ya da bakır tonları tercih edilebilir. Küllü renkler de genelde beyaz tenli kişiler tarafından tercih edilir.

Ankara'daki tüm Kuaförler için tıklayınız
Ankara Kuaförler


Ankara pek çok güzellik salonuyla tüketicilere hizmet veren bir kenttir. Ankara güzellik salonu da kadınlara saç ve boya konusunda bir takım bilgiler vererek onları bilgilendirmeyi amaçlar. Saçlar boyanmadan önce yapmanız gereken birkaç işlem bulunur. Boya öncesinde ve sonrasında saç bakımını ihmal etmemelisiniz.

Kırık ve cansız saçın üstüne boya yaparak saçınızı daha da yıpratacağınızı unutmamalısınız. Sadece boyamadan önce değil normalde de saçlarınıza bakım yaparak, koruyabilirsiniz. Badem, susam ve lavanta yağlarını karıştırarak saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Bunun yanında zeytinyağı da kullanarak saçlarınızı besleyebilirsiniz. Ankara güzellik uzmanı, saç boyamadan önce izlenmesi gereken aşamaları şu şekilde sıralıyor.

Öncelikle boyaların üstündeki kullanım tekniklerini okumadan kullanmamalısınız. Saçlarınızı boyamadan önce üstünüze eski kıyafetler giymelisiniz. Elleriniz için de mutlaka eldiven kullanmalısınız. Boyanın, saçlarınız haricinde cildinize temas etmemesi için yağlı bir krem ya da vazelin kullanabilirsiniz. Yanınızda ıslak mendil bulundurmanız da daha hijyenik bir süreç izlemenizi sağlar.

Saçlar boyandıktan sonraki en önemli aşama, boyanın ne kadar zamanda akacağıdır. Örneğin boya beğenilmezse ya da yeniden boyanmak istenirse bu boyanın akma süresi önemlidir. Şöyle söyleyebiliriz ki kalıcı, yarı kalıcı ve yıkama sonucunda çıkan boya çeşitleri bulunur. Boyadan sonra pişman olmak istemiyorsanız yarı kalıcı hatta yıkanınca akan boyaları tercih edebilirsiniz.

Çünkü kalıcı boya kullandığınızda hemen renk değiştirmeniz zordur. Eğer saçınızı çok atın bir tonda boyadıysanız akması çok zor olur. Bu durumda ya saçlarınızın uzamasını bekleyerek kestirirsiniz ya da ton boyama yaparak her seferinde kendi saçınıza yaklaştırabilirsiniz. Başka renkler için geçerli olmasa da boya için kızıl tercih edenler daha şanslıdır. Çünkü bu renk, her duştan sonra biraz daha fazla akar. Genel olarak 2-3 ay sonrasında boya saçınızdan akar.