SAÇ RENGİNİZE GÖRE MAKYAJ TAVSİYELERİ

blog yazısı ekle !

SAÇ RENGİNİZE GÖRE MAKYAJ TAVSİYELERİ

Belki pek çok kadın, makyajlarının saç renkleri ile nasıl bir bütün oluşturduğuna dikkat etmeyebilir ama aslında saçlarınızda yeni bir renk deniyorsanız, kendi saç renginizi elde etmek için boyatmaktan vazgeçtiyseniz veya saçlarınız gri renkteyse, makyajınızın ne kadar önemli olduğunu fark etmeniz gerekir.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları

SARIŞINLAR

Eğer sarışınsanız, makyajınızın ağırlığını gözlerinize mi yoksa dudaklarınıza mı vereceğinize karar vermelisiniz. Bol miktarda göz makyajı ve dolgun bir ruj ile adeta bir palyaçoya dönebilirsiniz.

Gözleriniz için açık pembe veya açık kahverengi gibi hafif renkleri tercih edebilirsiniz. Renkli gözlere sahipseniz, bakır renginin ve diğer tüm kahverengi tonlarının da size yakışacağını bilin.

Eyeliner kullanacağınız zamanlarda ise yine kahverengini veya duman siyahını tercih edin. Dudaklarınız içinse gündelik makyajınız için mümkün olduğunca doğal renkleri tercih etmeniz gerekir. Elbette parlak kırmızılar veya koyu pembeler de ruj seçiminiz arasında olabilir. Ancak aklınızda tutmanız gereken şey, makyajınızı cilt tonunuza göre de seçmeye çalışmaktır. Aynı zamanda yüzünüzün genelinde gül pembesi tonlarını, şeftali veya kahverengi tonlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca bronz bir görünümün de sarışınlara son derece yakışacağından emin olabilirsiniz.

ESMERLER

Esmer kişiler için en uygun renkler, derin tonlara sahip olanlardır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken rujunuzun daha parlak ve dikkat çekici olması ve sizi kirli göstermesini engellemektir.

Aynı zamanda kırmızılar ve bordo tonları da esmerlere yakışmaktadır. Ayrıca doğal dudak renginizin bir kaç ton koyusunu rujunuzda tercih etmekte inanılmaz güzel sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

Gözleriniz içinse zengin renklere sahip farları tercih etmenizde yarar vardır. Siyah ve kahverengi eyelinerlar ise vazgeçilmeziniz olmalıdır.

KIZILLAR VE GRİLER

Kızıl saçlılar özellikle yosun yeşili renklerle harika görüneceklerini bilmelidirler. Bu nedenle hem
gözlerin hem de dudakların da bu renkleri tercih edebilirler. Hatta kahverengi yardımıyla görünümlerine derinlik de katabilirler.

Gri renkli saçlara sahip kadınlar ise mümkün olduğunca soğuk renkleri tercih etmeli ve ağır makyajlardan kaçınmalıdırlar.