SAÇ VE CİLT VİTAMİNLERİ GERÇEKTEN İŞE YARIYOR MU?

blog yazısı ekle !

SAÇ VE CİLT VİTAMİNLERİ GERÇEKTEN İŞE YARIYOR MU?

Ankara 'da bulunan güzellik ve estetik merkezlerinin uzmanları günümüzde de yaygınlaşmaya başlayan bazı vitamin haplarının, aynı zamanda cilt sağlığımız içinde faydalı olabileceğini belirtiyorlar.

Bunun için de kullanılabilecek bazı hapları ve faydalarını sizlerle paylaşmak istiyorlar.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı
CİLDİNİZ, SAÇLARINIZ ve TIRNAKLARINIZ İÇİN EN FAYDALI 3 TAKVİYE ÜRÜN

BİOTİN


Biotin, tırnakların gelişmesi ve sağlam olması için gerekli olan protein üretimini teşvik eder. Buna ek olarak yeni saç oluşumunu destekler, saç kuruluğunu ve kepek oluşumunu önler. Genel itibariyle de saç kırıklarını azaltmış ve esnekliğini artırmış olur.

Özetle saç telleri incelmeye başlamış ve tırnakları kolayca kırılan kişiler günlük beslenme düzenlerinde belirli bir miktar biotin takviyesini rahatlıkla alabilirler.

B VİTAMİNİ

B vitamini genellikle akne tedavisinde kullanılan ve cildi temizleyici özelliğe sahip önemli bir vitamin. B vitamini cildiniz için adeta bir antioksidan madde görevi görüp bakterileri temizliyor. Aynı zamanda testosteron seviyesini de kontrol etme özelliğine sahip olması, hormonlarında kontrol altına alınmasını sağlıyor. Ayrıca stres düzeyini azaltıcı etkiye sahip olan B vitamini, yiyeceklerden elde edileceği gibi takviye ürünler halinde de vücuda alınabiliyor.

DENİZ MAHSULLERİNİN YAĞ ASİTLERİ


Deniz ürünlerinde bulunan omega-3 yağ asitleri, sindirim sistemi tarafından metabolizmanıza alındığında saç kalitesini artırıyor, saç kaybını azaltıp, kepek oluşumunu önlüyor. Hatta içeriğinde ki maddeler sayesinde saçların esneklik kazanmasını sağlayıp, yeniden saç çıkmasını bile teşvik edebiliyor. Bunun dışında deri hücrelerini onararak, cildin nem düzeyini de korumasına yardımcı oluyor. Özellikle yaz aylarında maruz kalınan güneş ışınlarına karşı da koruyucu özelliği olan omega-3 yağ asitleri, kapsül formunda olan takviye ürünlerle rahatlıkla vücudunuza alınabiliyor.

Bunlar dışında güzelliğinize daha da fazla yardımcı olan A, C ve E vitaminleri de cildin daha pürüzsüz olmasını ve kolajenlerin oluşumunu teşvik etmektedir. Aynı zamanda antioksidan özellikleri sayesinde kanın da toksinlerden arınmasını ve bunun dış görünüşünüze de yansımasını sağlamış oluyor.