SAÇLARINIZ İÇİN EN İYİ 5 MAŞA

blog yazısı ekle !

SAÇLARINIZ İÇİN EN İYİ 5 MAŞA

Bilindiği üzere bu hayatta her kızın bir maşa tecrübesi vardır. Yanık, nemi gitmiş saçlar vb. birçok durumla karşılaşılmış o tecrübeler bile kızlara engel değil. Çünkü kuaförde yapılan o harika maşaların evde de 10 dakikada yapma arzusu kızlarımızı ele geçiriyor. Eğer ilk defa maşa kullanacak ya da şu an kullandığınızdan memnun değilseniz sizin için harika bir araştırma yaptık. Bu araştırmada maşa seçiminin ne kadar dikkatli yapılması gerektiğine değindik.

Ankara'da Saç Tipine Göre Bakım için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Saç Tipine Göre Bakım


Maşa seçimimizi yaparken ilk düşüneceğimiz şey saçlarımız olmalı. Çünkü yanlış bir maşa kullanımıyla saçlarımızı yakalayabilir, boyasına zarar verebilir üstelik saçlarımızın nemini kaybedip kurumasına bile neden olabiliriz. Bu yüzden sizin o harika sakinlikteki doğal görüntüyü yakalayabilmeniz için gerekli maşaları bulduk ve içlerinden en iyi 5 tanesini sizler için anlattık. Bu maşaların hepsini Ankara Güzellik Salonu barındırmakla birlikte Ankara güzellik uzmanı size bilgilerini sunmak üzere hazır bekliyorlar. Güzellikle ilgili her şey artık Ankara!

1- Babyliss PRO MiraCurl Saç Maşası

Saçla ilgili aletler denince sıranın en başını çeken Babyliss, bu ürünüyle de bizi şaşırtmıyor. Bu ürünü diğer maşalardan farklı ve özel kılan şey ise bizim o küçük saçlarımızla ilgilenmesidir. Bildiğiniz üzere gerek saçımızı toparlarken ya da şekillendirirken kenarlardan çıkan minik saçlarımız kabarık bir görüntüye neden oluyor. İşte Babyliss'in çıkardığı bu son ürün bukleler için parçalara ayırdığınız saçınızı alıp önündeki yuvarlak aparatın içine koyuyorsun ve maşa kendiliğinden saçını yuvarlayarak süreyi ayarlıyor.

Siz maşanın sinyal sesini duyana kadar bekliyor ve yavaşça saçınızdan çekiyorsunuz. Ayrıca saçın nemini muhafaza etme gibi seçenekleri olup hafif, doğal ve yoğun bukleler için ayarlar kısmı bulunuyor. Bunun dışında sağ ve sol el kullanımı için ayarlayabileceğiniz bir özelliği var.

2- Braun Satin Hair 7 Colour Bukle Maşası

Her zaman ürettiği saç aletlerinde saçın korunumunu önemseyen Braun, yaptığı bu aletinde de bunu gözler önüne seriyor. İyon teknolojisiyle saçın nem kaybını önleyerek çalışan maşanın kullanımı gayet rahat. Ayrıca tasarım olarak da şık olan Braun beğenimizi kazanarak ikinci sıraya yerleşti.

3- Philips CurlControl Bukle Maşası

Elektronik aletleriyle kaliteyi sürdüren Philips, bu seferde bizi şaşırtmıyor. 25mm çapında çıkardığı bu saç maşasıyla saçınızı 4 parçaya ayırmanız yeterli. Böylece istenilen kısa süreye ulaşarak 15 dakikada işinizi bitirebilir ve doğal dalgalar sahip olabilirsiniz. Ayrıca en son sıcaklığı 200 derece olan Philips, en fazla 60 dakika çalıştıktan sonra kendini otomatik olarak kapatıyor. Kalın telli saçlarda da harika etkiler bırakıyor.

4- Remington Cl96S1 Silk Ultimate

Saklama kılıfına sahip olan bu ürün hafif, orta ve yoğun dalgalar yapabilmenizi sağlıyor. Ayrıca 22mm çaplı olan Remington, 120 ile 230 arasındaki ısı seçeneklerine sahip. En öenmlisi ise maşayı açtığınızdan itibaren 30 saniye içerisinde kullanıma hazır hale geliyor.

5- Babyliss C260E Su Dalgası Saç Maşası

Wag maşa katagorisinde ün salan Babyliss, yine sıralamamızda yer buldu. Maşa daha çok su dalgası özellikte olup ince, orta ve kalın seçenekleri bulunuyor. Bizim tercih ettiğimiz ve en çok kullanışlı olan ise 25mm olan. En önemli özelliği ise saça tost yapar gibi sıkı bir tutuş sağlaması.