SAĞLIK VE GÜZELLİK İÇİN GEREKLİ HER ŞEY DOĞADA

blog yazısı ekle !

SAĞLIK VE GÜZELLİK İÇİN GEREKLİ HER ŞEY DOĞADA

Vücudumuz ve güzelliğimiz için gerekli olan her şey doğada mevcut olmaktadır. Sadece kaldırıp kafamızı biraz araştırma yapmamız ve doğada bulunan bitkilerin neden var olduğunu sorgulamamız yeterli olmaktadır. Yediğimiz bitkilerin, meyvelerin veya çeşitli otların yağları, çayı ve benzeri tüketim şekilleri tüketildiğinde veya vücuda masaj yolu ile uygulandığında oldukça etkili fayda sağlamaktadır. Bu bitkiler arasında argan yağı son dönemlerde faydaları ile gündeme oturmuş bir güzellik iksiri gibi görülmektedir. Tüm bunlar dikkate alınarak argan yağının kullanımından söz edilmektedir.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı


Argan Yağının Kullanım Yerler


1. El ve Ayak Bakımında Argan Yağı Kullanımı

Vücudumuzda bulunan en fazla işleve sahip, daha açığı en çok kullandığımız el ve ayaklarımız için Ankara güzellik uzmanı, yaşlanma belirtilerinin en erken görüldüğü yerler olarak belirtmektedir. Dış etmenlere açık olması ve daha çabuk maruz kalması nedeni ile hücre yenilenmesine ihtiyaç duyulan en önemli bölgeler arasında sayılmaktadır.

El ve ayakların ılık su ile yıkanıp kurulanması ve bir kaç damla argan yağı ile masaj yapılması el ve ayaklarda büyük iyileşmeler sağlandığı açıklanmaktadır. Her alanda olduğu gibi düzenli olarak kullanımı sonucu ellerdeki leke ve kırışıklıklardaki değişim fark edilmektedir.

2. Tırnak Bakımında Argan Yağı Kullanımı

El ve ayak bakımında argan yağının kullanılması ilerleyen zamanlarda kendini göstermektedir; ancak tırnaklarında nasibini aldığı düşüncesi ile tırnaklara özen gösterilmemesi yeterli olmamaktadır. Tırnak bakımı için 5 damla kadar argan yağı içerisinde 5 damla kadarda limon suyunun eklenmesi ve bu karışım içinde el ve ayak tırnaklarının bekletilmesi daha parlak tırnaklara sahip olunmasını gerçekleştirmektedir.

3. Yüz ve Cilt Bakımında Argan Yağı Kullanımı

Kuru bir cilde sahip olanlar için Ankara güzellik salonu, argan yağını önermektedir. Cildin nemli kalmasında etkin rol oynadığı belirtilmektedir. Ciltteki siyah noktaların arındırılması, sivilcelerin kurutulması ve kuru ciltlerde gerçekleşen pul pul dökülmelerin yok edilmesi gibi cilt sorunları iyileştirilmektedir. Aynı zamanda cildin sıkılaşması ve daha parlak bir görünüm kazanması sağlanmaktadır.

Kuru cilde sahip kişilerin sabah ve akşam; yağlı bir cilde sahip kişilerin akşamları duştan sonra uygulamaları önerilmektedir. Bir iki damla argan yağının avuç içindeki ısıya alışması ile istenilen bölgeye masajla yedirilmesi ciltteki çatlaklar ve gözaltı kırışıklıklarına kadar sorunlar çözülmesini sağlamaktadır.

4. Saç Bakımında Argan Yağı Kullanımı

Kadınların en önem verdiği bölgeleri arasında yer alan saçların çeşitli sorunları bulunmaktadır. Ankara güzellik uzmanı bu konuda da; saç dökülmesi, saçlardaki kepek oluşumu, saçların yıpranması, kurumuş saç derisinin beslemesi durumlarında argan yağının faydalarını vurgulamaktadır.

Saçların kuru ve cansız olması ile kırılıp, kopmasını engellemek için avuç içinde ısıtılan argan yağının saç uçlarına masajla uygulanması; daha güçlü ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlamaktadır. Tüm saça yayılarak sürülmesi ve bir gece sarılıp bekletilmesi hafta da bir kez yapılması ile güçlü saçlara sahip olmanın kapılarını aralamaktadır.

5. Masaj İçin Argan Yağı Kullanımı

Argan yağı dünyanın ileri gelmiş ülkelerinde masaj yağı olarak kullanılmaktadır. Argan yağının masaj olarak uygulanmasının kan dolaşımını hızlandırdığı, hem de vitamin takviyesi sağladığı belirtilerek hücrelerin yenilenmesini sağlamaktadır.