SAĞLIKLA GÜZELLEŞMEK

blog yazısı ekle !

SAĞLIKLA GÜZELLEŞMEK

Sağlık ile güzelleşmek arasında hem yakın hem uzak bir ilişki bulunmaktadır. Bu anlamda güzelleşmek için sağlığınızdan fedakârlık yapamadığı ve hem güzelleşme hem de sağlıklı olma yolunda faaliyetlerin gerçekleştirilmesi dâhilinde olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Sağlığınıza etki eden durumlar güzelleşmenizi de engel olabilmektedir. Bu anlamda ilk gelen sorunlardan bir tanesi burun ve burun estetiği konusu olarak görülmektedir.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı


Ankara güzellik salonu, güzelleşme adına gerçekleştirilen tüm uygulamaları kapsamaktadır. Burundaki görsel görüntü ve yamuk olarak adlandırılan şekil bozukluğu kişilerin kendini rahatsız hissetmesine neden olmaktadır. Burun estetiği ameliyatının tıp bilimindeki adı rinoplasti olarak adlandırılmaktadır. Burun estetiği ameliyatı ise ülkemizde en çok yapılan ameliyatlar arasında yerini almaktadır. Burun estetiği, burun içerisindeki nefes almaya engel olan kemik eğriliklerini düzeltmek ve burundaki şekil bozukluklarını gidermek, burnu küçültmek ve nadir olarak da büyütmek için yapıldığı kadar birçok kişi için görsel estetiği bozan görüntüyü ortadan kaldırmak maddesi de dâhil edilerek yapılmaktadır.

Ankara güzellik uzmanı, her hastanın burun şekli, yapısı, yaşadığı sorunları ve beklentileri farklı olduğu için burun estetiği her hastaya özgü olarak yapılmaktadır ifadesinde bulunarak; kişilerin bünyesel farklılıklarının burun estetiği ameliyatında da önem arz ettiğini vurgulamaktadır. Son zamanlarda burun estetiğinden beklentiler oldukça doğal bir görünüme sahip olmak yönünde gelişmekte ve başarılı bir ameliyatta estetik olduğu belli olmaması istenmektedir. Nitekim Ankara güzellik salonunun da belirttiği gibi oldukça başarılı ameliyatlar gerçekleştirilmektedir.

Burun estetiği ameliyatından önce beklentiler ve sonuç konusundaki istekler; ameliyat öncesi net ve açık bir şekilde anlatılarak ne istediğinize dair net ve açıklayıcı olunması istenmektedir. Ameliyat sonrası çıkacak sonuç için hekiminizle önceden şeffaf bir şekilde konuşmalı ve mümkünse bilgisayarda burun tasarımı imkânından faydalanarak genel olarak nasıl olacağına dair bir ön görsellik ile taslak oluşturulması hem hekim hem de hasta için oldukça avantajlı bir davranış olmakta ve hassasiyet ile önerilmektedir.

Her ne kadar bilgisayar üzerinde oluşturulan taslak ile ameliyat sonrası ortaya çıkan burun şekli birebir aynı olması beklenmesi gerekmektedir. Bu sağlığınız içinde tehdit edici özelliğinden sıyrılması için önem arz etmektedir. Sadece görsel güzelliğe adapte olunmaması en mantıklı yol olarak belirtilmektedir. Rinoplasti, hastane ortamında, genel anestezi altında yapılmakta ve operasyon yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Burun estetiği sonrası genellikle aynı gün içerisinde hasta taburcu edilebilmektedir. Ağır bir ameliyat olmamaktadır. Burun estetiği sonrasında ağrı olmamaktadır. Diğer taraftan göz kapakları ve yanaklarda oluşabilecek morluklar ve şişlikler açısından buz uygulaması yapılması gerekmektedir. Burun estetiği ameliyatı esnasında oluşan morluk ve şişlikler ise bir haftada iyileşmekte ve kendi kendine iyileşmektedir. Genel olarak ameliyatın tamamen iyileşmesi ve eski halinize yüzde yüz dönme süresi ise 1 ay kadar bir süreye işaret etmektedir. Bu aşamada hastanın çok hareketli ortamlara girmemesi ve ağır işlere kalkışmaması kalıcı iyileşme için etkili olmaktadır.