SAĞLIKLI CİLDİN ALTIN KURALLARI

blog yazısı ekle !

SAĞLIKLI CİLDİN ALTIN KURALLARI

Güzelliğin insanın doğasında olduğu bir dünyada, kusursuz cilde sahip olmak ister her insan. Bu sebeple kusursuz ve sağlıklı güzel bir cilde sahip olmanın hayalini kurar. Ankara şehrinde yapılan araştırmalar neticesinde kusursuz bir cilde sahip olmanın belirli altın kuralları vardır. Bu altın kuralları uyulduğu takdirde tüm ciltler sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşabilir.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı


Altın kurallardan birincisi `güneşten korunmaktır. Özellikle yaz ayları için geçerli olan bu altın kural cildin geç yaşlanması açısından çok önemlidir. Çünkü güneşteki UVA ve UVB ışınları cildin erken yaşlanmasına ve kollajenin bozulmasına sebep olur. Bu sebeple güneşe çıkmadan önce titanyum dioksit ve çinko oksit içeren mineral bazlı ürünler cilde uygulanmalıdır. Altın kurallardan biri diğeri ise sigarayı bırakmaktır. Sigaranın cilde sağladığı en büyük zararlardan birisi cildin oksijen almasını engellemesidir. Dokuların yeterli oksijen gitmediğinde cilt erken yaşlanır ve sarkmalara maruz kalır. Bu sebeple sigara derin ve daha fazla kırışıklar sebep olur.

Sağlıklı ve genç bir cilt için sigara içilmemelidir. `Düzenli uyku` güzelliğin vazgeçilmez kurallarındandır. Çünkü vücut uyku esnasında gün içinde kaybettiği her şeyi tamamlar. Uykusuzluk beraberinde bağışıklık sistemini düşürerek yorgunluk stres ve cansız bir cilt meydana getirir. Bu sebeple düzenli uyku çok önemlidir. Gerek cilt bakımı gerek makyaj için bayanlar genellikle ciltlerine gün içinde farklı ürünler uygular. Oysaki bir cilt için `doğru ürün seçimi` çok önemlidir.

Cilde uygulanacak olan ürünleri kullanmadan önce mutlaka uzmana danışılmalıdır içerikleri hakkında bilgiler edinilmelidir. Çünkü her cildin nem oranı ya da yazılı kuran ı farklıdır bu sebeple tüm ürünler uygun üzerinde kullanılmalıdır. Problemli ciltlerin hemen hepsinde sivilcelere rastlanır. Çoğu insanda sivilceleri sıkarak onları daha çabuk iyileştirdiğini düşünür esasında doğru olan sivilceleri sıkmamaktır. Çünkü sivilceler sıkıldığı esnada sağlıklı olan dokularda zarar görür bu sebeple sivilce izleri denilen lekeler ciltte ömür boyu kalabilir.

Şimdi ise sırada genellikle üzerinde hiç durulmayan bir konu olan telefon temizliği vardır. Evet, elimizden düşürmediğimiz telefonlarda aşırı derecede kirve bakteri birikir. Bu sebeple her kullanımdan önce `telefonu temizlemek` cilt temizliği açısından çok önemlidir. Telefonun gün aşırı alkol ile temizlenmesi durumunda da bu tehlike ciltten uzaklaştırılmış olur.

Son olarak gerek cilt gerekse vücut sağlığı açısından alkolü az tüketmek ve bol bol egzersiz yapmak insan vücudu için komple faydası olan bir harekettir. Tüm bu kurallar çerçevesinde davranıldığında cildinizin ne kadar temiz genç ve sağlıklı göründüğüne şahit olabilirsiniz. Ankara güzellik salonu bu konuda özellikle bayanları bilinçlendirmeye devam etmektedir. Öneriler doğrultusunda hareket edildiğinde herkesin sağlıklı bir cilde kavuşabileceğini ifade eden Ankara güzellik uzmanı sağlığın güzellikten, güzelliğin ise sağlıktan ileri geldiğini ifade etmiş bulunmaktadır. Kısacası her şey sağlık içindir.