SELÜLİTE EN İYİ GELEN YAĞLAR

blog yazısı ekle !

SELÜLİTE EN İYİ GELEN YAĞLAR

Piyasaya sürülen ve selülite iyi geldiği iddia edilen birçok selülit kremi bulunmaktadır. Oldukça yüksek tutarlara satılan bu yağların ise gerçekten işe yarayıp yaramadığı konusu tartışılır. Yalnızca krem ile selülitleri yok etmek ya da pürüzsüz bir cilde sahip olmak çok mümkün gibi görünmüyor. Birçok kadının en büyük sorunlarından biri olan selülitin tamamen yok edilemeyeceği konusunda uzmanlar hemfikirdir. Bu yüzden selülitleri tamamen ortadan kaldırmak ile uğraşmak yerine onun ilerlemesini durdurmanız daha yerinde bir davranış olacaktır.

Ankara'da Zayıflamak için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Zayıflama

Selülit oluşumunu yavaşlatmak için ilk olarak beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Bunun haricinde selülite iyi gelen birçok yağda bulunmaktadır. Bu yağları düzenli olarak kullandığınızda daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilmeniz mümkün. Selülite iyi gelen yağları şu şekilde sıralayabiliriz.

1- Portakal Yağı: Görüntü itibari ile de portakala benzeyen selülit için portakal yağı oldukça faydalıdır. Derinin üzerine etki edebilen portakal yağı, orada yer alan yağların çok daha kolay yakılmasını sağlar.

2- Buğday Yağı: Selülite iyi gelen bir diğer yağlardan olan buğday yağı, biberiye yağı ile karıştırılarak masaj yapıldığında çok daha etkili olmaktadır.

3- Jojoba Yağı: Haftada 4 defa kullanarak jojoba yağı ile de selülitlerinizden kurtulmanız mümkün.

4- Üzüm Çekirdeği Yağı: Üzüm çekirdeğinin hücre yenileme gibi bir özelliği vardır ve bu sebeple selülitlerle başa çıkmada kullanılan önemli bir yağdır.

5- Ardıç Yağı: Selülitli alana ardıç yağı ile masaj yapıp ardından streç film ile sarıp terlemenin ardından soğuk su ile yıkayabilirsiniz.

6- Limon yağı: Limon yağı da yağ yakıcı özelliği sebebi ile selülitleri yok etmede kullanılmaktadır. Kuru cilde sahip olanların zeytinyağı karışımı ile kullanmaları tavsiye edilir.

7- Susam Yağı: Susam yağı derinin altına çok hızlı bir şekilde nüfus etmektedir. Uzun süre düzenli bir şekilde kullanıldığında gözle görülür bir fark yaşanmaktadır.

Ankara güzellik salonu, güzellik ve bakım adına aranılan her şeyi sunuyor. Ankara güzellik uzmanı aldığı eğitim ve sahip olduğu deneyim ile profesyonel anlamda bir hizmet sağlamaktadır. Ankara güzellik salonunda kendine özen gösteren ve bakımlı olmayı seven herkes kendisi için bir şeyler bulabilir.