SİMLİ OJELERİ ÇIKARMANIN PRATİK VE TEMİZ YOLU

blog yazısı ekle !

SİMLİ OJELERİ ÇIKARMANIN PRATİK VE TEMİZ YOLU

Ojeler arasından simli ojeler göz alıcı parlaklıklarıyla çok sevilir ve tercih edilir. Ancak her gülün bir dikeni vardır. Bu ojelerin de dikeni zor çıkmasıdır. Oldukça zor çıkarılan simli ojeleri yüzlerinde oje olan kızların bile daha az tercih ettiklerini fark etmişsinizdir. Onları çıkarmaya kimse kolay kolay uğraşmaz.

Ankara'daki tüm Tırnak Bakımı yapılan Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Tırnak Bakımı


Tırnaklarınızı 3 kez de silseniz 5 kez de silseniz fark etmeyecektir. Sonuç istediğiniz gibi olmayacaktır. Hatta bir de temizlemekle uğraşırken simlerin etrafa ve kıyafetlere bulaşması bir o kadar sinir bozucu bir durumdur.

Simleri ojeleri tırnaktan çıkarmaya uğraşırken bazı olumsuz durumlarla karşılaşmak mümkündür. Tırnaklar çizilebilir, zedelenebilir, sürekli uğraşlar sonucunda tırnaklar incelip kırılabilir de. Bir kadın için bakımlı eller ve tırnaklar oldukça önemlidir. Bu tür ojelerin tırnaklara zarar vermemesi için ekstra çaba sarf etmek gerekebilmekte.

Bu yüzden Ankara güzellik uzmanı size mükemmel bir tavsiye önermektedir. Alüminyum folyo yönteminin mükemmel bir yol olacağını biliyor muydunuz? Bu yöntemle ojelerini oldukça rahat biçimde, zorlanmadan çıkarabileceksiniz.

Ankara güzellik salonu tarafından önerilen malzemeler ise şöyle:

* Tırnaklarınızı saracak şekilde kesilmiş 10 adet alüminyum folyo

* 10 adet disk pamuk

* Aseton

Öncelikle yapmanız gereken pamukları asetonla ıslatmak olacak. Tırnağınızın tüm bölgesine aseton değmesi için ıslattığınız bölgenin tırnağınızın boyutu kadar olmasına özen gösterin. Sonra 1 tane pamuğu alıp tırnağınıza dolayın ve üzerine de önceden hazırladığınız alüminyum folyoyu dolayın. Burada alüminyum folyonun yapacağı görev pamuğun tırnağınızda sabit kalmasını sağlamak olacaktır.

Dikkatli bir şekilde alüminyum folyoyu da yerleştirdikten sonra aynı işlemi diğer parmaklarınız için de yapın. Sonra 5 7 dakika arasında bekleyin ki aseton ojeyi iyice emsin. Daha sonra ilk sardığınız parmaktan başlayarak sırasıyla pamukları çıkartmaya başlayın. Öncelikle en üstteki alüminyum folyo parçasını kaldırmalısınız. Ardından pamuğu parmağınıza bastırarak hızlı bir biçimde parmağınızdan çekin.

İsterseniz folyo ve pamuğu aynı anda çekerek de aynı işlemleri yapabilirsiniz. Daha sonra tüm ojenin pamuğa geçtiğini ve tırnağınızda hiçbir şey kalmadığını göreceksiniz. Tırnağınızın tertemiz olduğunu göreceksiniz. Ayrıca simlerin etrafa yayılmadığını da göreceksiniz.

Ankara gibi büyük bir semtteyseniz ve bu işlemleri yapmaktan üşeniyorsunuz alüminyum folyolu pamukların hazır olarak satıldığını da bilmelisiniz. İnternet üzerinden de bu malzemelere ulaşmanız mümkün güzeller. Malzemeleri hazırlama ve 5 dakika bekleme süresini düşündüğümüzde hızlı bir işlem olduğunu göreceksiniz.