SİVİLCELERDEN HIZLA KURUTMAK İÇİN 10 ETKİLİ YÖNTEM – CİLT BAKIMI

blog yazısı ekle !

SİVİLCELERDEN HIZLA KURUTMAK İÇİN 10 ETKİLİ YÖNTEM – CİLT BAKIMI

Sivilce hepimizin korkulu rüyasıdır elbet. Birçok sebebe bağlı olarak oluşabilen bu sorunun tedavisi için Ankara'da bulunan herhangi bir poliklinik veya güzellik salonuna başvurabilirsiniz. Ancak hemen ertesi güne kurtulmak istediğiniz geçici bir sorununuz varsa yazımızın devamı tam size göre!

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı


1-Limon

Limonun sıkılaştırıcı ve temizliği özelliği sayesinde uygulayacağınız bu yöntem ile hızlıca sivilcelerinizden kurtulabileceksiniz. İkiye kestiğiniz limonu sivilcelerinizin üstüne gece uyumadan önce sürün ve yıkamadan gece boyunca o şekilde kalmasını sağlayın. Sabaha sivilceniz kurumuş olacak.

2-Beyaz Sirke

Bir parça pamuğa biraz sirke damlatın ve bunu sivilcenizin üstüne sürün. Sirke, sivilce içindeki iltihabu çıkararak daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır.

3- Yumurta Beyazı

Bir yumurtanın beyazını sivilcenizin üstüne sürün ve 20-25 dakika kadar kurumasını bekleyin. Ardından suyla yıkayın. Sivilcenizden hızla kurtulmanızı sağlayacakbir yöntemdir bu da.

4- Nane Suyu

Bir iki adet nane yaprağını ezerek suyunu çıkarın ve bir pamuk yardımı ile bu suyu sivilcenizin üstüne sürün. Sivilcenizin kolaylıkla kurumasını sağlayacaktır bu yöntem.

5- Karbonat

Geceden bir kaşık kadar karbonatı az miktar suda eritip macun kıvamına getirin ve uyumadan sivilcelerinizin üstüne bu karışımı sürün. Sabah uyandığınızda yıkayın. Sivilceniz kurumuş olacak.

6- Diş Macunu

Gece uyumadan evvel bir miktar diş macunun sivilcenizin üstüne sürün ve sabaha kadar o şekilde uyuyun. Uyandığınızda yıkayabilirsiniz. Sivilcenizin kuruduğunu göreceksiniz.

7- Portakal Kabuğu

Bir portakal kabuğunu soyup güneşte kurutun ardından kurumuş kabuğu rendeleyerek toz haline getirin ve bir miktar su ile karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı sivilce sorunu olan bölgelere sürün. 15 dakika bekledikten sonra suyla iyice durulayın. Sivilceniz kurumuş olacak.

8- Buz

Buz küpleri ile sivilcelerinizin üstüne masaj yapın. Soğuk etki ile gözenekleriniz daralık sıkışacak ve akne probleminden kolaylıkla kurtulacaksınız.

9- Çilek

Muhteşem kokulu bu pratik yöntem ile hızlıca sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. 4-5 çileği ezerek püre haline getirin ve elde ettiğiniz bu püreyi sivlcelerinizin üstüne srdükten sonra yarım saat kadar bekleyip yıkayın.

10- Sarımsak

Birçok probleme iyi gelen sarımsak elbette ki hızlı akne problemi çözümünde de kullanılmaktadır. Bir diş sarımsağı ezin ve sivilcenizin üstüne uygulayın. 20 dakika kadar katlandığınız bu kötü koku sonrasında yüzünüzü duruladığınızda sonuca siz de şaşıracaksınız.