SİYAH NOKTA ÇIKARICININ KULLANIM ŞEKLİ

blog yazısı ekle !

SİYAH NOKTA ÇIKARICININ KULLANIM ŞEKLİ

Oldukça can sıkan ve ciltte kötü bir görünüme neden olan siyah noktaları yok etmek için büyük bir çaba harcanmaktadır. Siyah noktaları yok etmesi amacı ile piyasaya sürülen birçok ürün istenilen sonucu hemen vermemektedir. Sürekli tekrar çıkan siyah noktalar için ciddi bir vakit ayrılıyor ancak maalesef tamamen yok etmek mümkün olmuyor.

Ankara Cilt Sıkılaştırma için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Cilt Sıkılaştırma


Siyah nokta ile başları dertte olanları rahatlatacak olan siyah nokta çıkarıcı çoğu kişi tarafından hala bilinmemektedir. Uygun kullanım sonucu siyah noktaların yok olmasını sağlayan bu ürün oldukça güzel sonuçlar ortaya çıkartmaktadır. Çuvaldıza benzeyen ve iki ucunda yuvarlak halkası bulunan bu metal çubuk, yüzdeki her bölge için kullanılabilmektedir. Ürünün kullanımı ise çok basit;

Ürünü kullanmadan evvel gözenelerinizin açılması için duş almanız ya da yüzünüze buhar banyosu yapmanız gerekir. Cildiniz kuru iken siyah nokta çıkarıcıyı kullanmamanız gerekir, çünkü herhangi bir sonuç elde edemezsiniz. Duş sonrası yumuşayan cildinizde ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz. Siyah nokta çıkarıcının yuvarlak olan ucunu siyah noktayı ortalayacak şekilde cildinize baskı uygulayın. Siyah noktalar temizlendikten sonra cildinizde kızarıklıklar meydana gelecektir. Ancak bu durum bir kaç dakika içerisinde geçer.

Elinizde bulunan aparatın ucu eğimliyse eğer bu sefer cildinize paralel tutmalı ve tam anlamıyla oturtmalısınız. Yuvarlak olan ucun havaya gelecek şekilde cilde koyulmalıdır. Eğer üç kez denediğiniz halde siyah nokta çıkmadıysa cildinizi daha fazla tahriş etmeyin ve bir sonraki seansta çıkartmayı deneyin.

İşlemin ardından yüzünüzü yıkayın ve cildinizin sıkılaşması için tonik kullanın. Açılan ve temizlenen gözenekler kapanmazsa eğer tekrar siyah nokta oluşmaya başlar. Son olarak nemlendirici sürerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Temizleme sırasında fazla tahriş olan alanlara yara iyileştirici krem uygulayabilirsiniz. Siyah nokta çıkarıcı ile işiniz bitince pamuklu kolonya ile temizleyin. Cildinize zarar vermemek ve derinin soyulmasına neden olmamak için aleti düzgün kullanmanız çok önemlidir. Pürüzsüz ve tertemiz bir cilt için cilt bakım ürünlerini eczanelerden temin edebilirsiniz.