SİYAH NOKTALAR DÜNYANIZI KARARTMASIN

blog yazısı ekle !

SİYAH NOKTALAR DÜNYANIZI KARARTMASIN

Bazı cilt tipleri ne kadar temizlenirse temizlesin, aşırı yağlı olduğundan, siyah noktaların oluşması engellenemez. Siyah noktalar, cildin salgıladığı sebum adı verilen yağ hücreleri ile dışarıdan gelen kirlerin gözeneklere birikmesi ile oluşur. Yoğunlaştığı bölgelerde ten rengini koyulaştırır. Özellikle burun, çene ve alın gibi bölgelerde pütürlü bir görünüme neden olur. Burun bantları gibi temizleyiciler de maalesef istenilen sonucu vermez. Ankara güzellik merkezlerinde siyah noktalardan kurtulmak için hazırlanan maskeler vardır. Ankara güzellik uzmanı bayanların verdiği ve evde hazırlayabileceğiniz bazı maske tarifleri şunlardır:

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı


1. Deniz tuzu: Bir su bardağı kadar deniz tuzunu aynı oranda suyla eritip yüze pamukla sürün. Kuruyunca başka bir ıslak pamukla aşağıdan yukarı doğru temizleyin. Bu maske lekelere de iyi gelmektedir.

2. Yumurta: Öncelikle beyazını sarısından ayırın. Beyazını bir kaba alın, yüzünüzü sabunlu su ile yıkayıp iyice kurutun. Beyazı yumuşak bir fırça ile sorunlu bölgeye uygulayın. Kuruduktan sonra bir kat daha uygulayın. Bu katta iyice kuruyunca tekrar yüzü sabunlu suyla yumurtalar tamamen çıkana kadar yıkayın.

3. Limon: Limonu karıştırıcıdan geçirin, bir yemek kaşığı karışıma bir yemek kaşığı esmer şeker ilave edin. Siyah noktalı bölüme sürüp kuruyana kadar bekleyin. Temizliği sadece su ve pamukla yapın.

4. Yoğurt - Karbonat: Karbonatı, su veya yoğurtla karıştırıp yüze uygulayın. Bir yemek kaşığı yoğurda, bir çay kaşığı karbonat yeterli olacaktır. Yoğurtlu karışım su ile hazırlanandan daha etkili olmaktadır.

5. Bal: Bilindiği üzere bal en doğal cilt temizleyicilerinden biridir. Yüze sürün, kurutun, suyla yıkayın. Balı kurumadan çıkarılırsa yüzdeki ince tüylere ağda görevi göreceğinden daha kalın çıkmalarına neden olabilir. Bu bakımdan suyla yıkamanız önemlidir.

6. Tarçın: Tarçını lapa kıvamına gelinceye kadar suyla karıştırın, yüze sürüp kurumasını bekleyin. Normal su ile temizleyin.

Bazı maske tariflerinde çeşitli yağ karışımları önerilse de, siyah noktalara, ekstra bir yağ takviyesinin pek de doğru olmayacağı bilinmelidir. Ankara güzellik salonu daha birçok maske ve peeling uygulamaları ile siyah noktalardan kurtulmaya yardımcı olur.