SİYAH NOKTALARDAN KURTULMA YOLLARI

blog yazısı ekle !

SİYAH NOKTALARDAN KURTULMA YOLLARI

Siyah noktalar, özellikle kadınların kâbusudur. Yağlı ciltlerde daha fazla görülen bu siyah noktaların temizlenmesi çok önemlidir. Bu siyah noktalardan kurtulmanız biraz zaman alabilir bu yüzden bunların temizliği ve yüz bakımınız için çok uğraşmalısınız. Çünkü yanlış bakım ürünleri kullanmak yüzünüzde leke oluşmasına sebep olabilir. Ankara, güzellik salonlarının en önemli merkezlerden biridir. Ve birbirinden farklı pek çok güzellik salonu bulunur. Kadınlar buraları tercih ederek cilt bakımlarını yaptırabilir, çeşitli tavsiyeler alabilirler. Alanında uzman ekiplerle birlikte çalışmak sizler için faydalı olur.

Ankara'da Sivilce Bakımı için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Sivilce BakımıAnkara güzellik uzmanı tarafından sizlere verilen birkaç tavsiye vardır. Bunları uygulayarak siyah noktalardan arınmanız mümkündür. Buhar banyosu, bu alternatiflerden biridir. Bu işlem için suyu tencerede kaynatmalısınız. Daha sonra da başınızı bir havluyla kapatarak yüzünüzü tencereye yaklaştırıp 10 dakika bekleyebilirsiniz. Gözenekleriniz bu sayede açılacak ve yüzünüzdeki siyah noktalardan bu şekilde kurtulacaksınız. Bunun dışında Ankara güzellik salonu size bazı maskeler kullanmanızı tavsiye eder. Bu tip ürünler cilt temizliğinize çok büyük destek olur.

Bu maskelerden biri de kil maskesidir. Kil mucizesiyle beraber yüzünüz ölü ve cansız deriden kurtulur. Bu maskeye limon da ekleyerek cildin arınmasını daha da kolaylaştırabilirsiniz. Daha sonra da yüz temizliği yaparak işlemi sonlandırabilirsiniz. Bunlar dışında satın alabileceğiniz temizleme bantları bulunur. Fakat bu bantlar deriye nüfuz etmediğinden, kısa süreli bir etkiye sahiptir. Ancak çok aceleniz varsa bu bantları kullanmanız tavsiye edilebilir. Vaktiniz varsa sayılan bu işlemlerden birini uygulamanız daha doğrudur. Bu bantlar, suda ısıtılıp yumuşadıktan sonra kullanılmalıdır.

Bu sayede etkisi daha kuvvetli olur ve siyah noktalarınızı yok eder. Kısa süreli etki bırakan bu ürünleri çeşitli marketler ya da güzellik ürünleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. Kahve, şeker ve balı karıştırarak peeling haline getirerek de yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu karışım kuruduktan sora cildinizi elinizle ovuşturarak çıkarabilirsiniz. Bu sayede siyah noktalarınız daha kolay temizlenir. Bunların dışında siyah noktalarınızı temizlemek için teknolojik aletler de vardır. Siyah nokta temizleyici bu aletleri satın alarak istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.