SONBAHAR MAKYAJ VE SAÇ TRENDLERİ

blog yazısı ekle !

SONBAHAR MAKYAJ VE SAÇ TRENDLERİ

Makyaj ve moda çoğu zaman ya zıt şekilde ya da birbirini tamamlayan notalar ile bir araya gelirler. Genellikle her sezon için farklı trend ve yeni moda akımlarının ortaya çıkışı ile üst seviyelere çıkan sektörün canlı kalmasını sağlayan etkenlerdir.

Makyaj trendleri için her yıl tekrarlayan değerlerde vardır. Her sezon ve mevsim temiz görünen doğal ve kusursuz cilt makyajları, kendini tamamlayan nude renginde dudağı yok gibi gösteren rujlar ve doğal tonlarda yapılan göz makyajları temel alınır.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları

Genç kızlar ve makyaj tutkunları için blogger ve youtuberların takibi oldukça önemli olmaya başlamıştır. Belirli periyodlarda yayınladıkları videolar ve bilgiler ile makyaj hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için çeşitli şekillerde alternatif ve yollar sunan Ankara güzellik uzmanı bu konularda merak edilenleri açıklamaktadır.

Sonbahar için makyaj önerileri sunan uzmanlar bu mevsimde kırmızı dudakların göze çarpacağını, matlığın ön plana çıkarılarak, kalıcı rujlar ile gün boyu etkili dudaklarla ifadenizi güçlendirmeyi öneriyor. Farklı ruj markalarının ürettiği koleksiyonlardan kırmızı, bordo ve mürdüm tonlarından en az birinin tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor.

Göz makyajında ise vurgulu bir göz ifadesinin etkili bir iz bırakma şekli olduğunu savunan makyaj artistleri eyeliner sürmenin ilk etken olduğunu hatırlatıyor. Simsiyah ve pürüzsüz bir şekilde uygulanan ürün ile gözler olduğundan daha büyük ve çekik gösterilebilir. Maskara göz makyajının bitiricisi olarak bilinir. Üst kirpiklere fazlaca sürülen bu ürün 60lar modasını canlı tutmayı isteyenler arasında uygulanır.

Far olarak tercih edilecek renkler ise metalik ve içerisinde ışıltı barındıran göze çarpan parlak olanlardır. Tek renk uygulamalarında ise öneri gri rengin tüm tonlarının uygulanmasıdır. Ankara güzellik salonu saç modelleri hakkında bilgi vermektedir. Kısa saç trendlerinde ise öneriler genellikle farkı şekiller sokulmuş, fazla uğraşılmadan yapılmış doğal görünümlü saçlardır.

Ankara
ve diğer illerdeki defilelerin ve özel gece davet ve kokteyl tarzı toplantılara katılan bayanların en çok tercih ettiği model ise geriye, iri taraklarla taranmış ıslak görünümlü saçlardır. Günlük yaşamda iri örgüler ile elde edilen geniş dalgalar bohem tarzı etkilerini süsleyen kıyafetler ile bütünleşmektedir. Kusursuz fönlü saçlardan oluşanların sıkça kullandığı tür ise düz saçlardır. Boyut fark etmeksizin fön her saça kolaylıkla uygulanılabilir.

Balerin topuzları ve atkuyruğu toplama şekli gece-gündüz her ortamda her kıyafetle gönül rahatlığı ile uygulanan, fazla uğraşılmadan şık olmayı isteyen bayanların kullandığı saç modelleridir. Örgülerde ise seçenekler oldukça fazladır. Helen tarzı örgü saç bantları ile etnik kıyafetler stil ikonları arasında da revaçta olan bir türdür.