SÜT İLE GELEN GÜZELLİK

blog yazısı ekle !

SÜT İLE GELEN GÜZELLİK

Sütün vücudumuza olduğu kadar yüzümüze de faydası olduğu bilinmektedir. Eski Mısır ve Yunan kadınlarının güzellik sırlarının temelinde sütün yattığını biliyor muydunuz? Süt içinde bulundurduğu vitaminler sayesinde hem cildimizin canlanmasını sağlar hem de yaşlanmayı geciktirici bir antioksidan olarak kullanılır. Öncelikle size biraz süt maskelerinin cildimize olan faydalarından bahsedelim.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı


-Tek başına sütü hem içerek hem de pamukla uygulayarak cildinizi nemlendirebilirsiniz. Sütün ciddi anlamda cildi nemlendirdiği yapılan araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır.

-Ciltte ki ölü hücreleri temizler ve yeni hücre oluşumunu sağlar.

-İçeriğindeki kalsiyum ve proteinler sayesinde ciltteki yıpranmaları azaltır. Bu sayede doğal bir botoks etkisi yaratır.

-Özellikle gençlik yıllarında hepimizin derdi olan akne ve akne lekelerinin tedavi edilmesinde kullanılır.

-Kolajen üretimini arttırır. Kolajen üretiminin artması yüzde anti-aging etkisi yaratır ve doğal yollarla gençleşmenize yardımcı olur.

-İçeriğindeki B12 vitamini sayesinde ciltteki renk farklılıkları ve lekelerin ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Sütün bu kadar yararından bahsetmişken gelin sizinle kolay uygulanabilir bir süt maske tarifini paylaşalım ve siz de uygulama sonrası cildinizin nasıl yenilendiğini kendi gözlerinizle görmüş olun.

Ölü Hücre Düşmanı Süt Maskesi

-1 çay kaşığı bal

-1 yemek kaşığı süt

-2 çay kaşığı yulaf

-Karıştırma kabı

Bütün malzemeyi bir kaşık yardımıyla kabımızın içinde homojen bir hal alana kadar karıştırıyoruz. Yüzümüzü öncelikle cilt tipimize uygun bir jel temizleyici ile temizliyoruz. Ardından karışımımızı yüzümüze göz çevrelerine gelmeden 1-2 dakika masaj yaparak parmak uçlarımızla uyguluyoruz. Yüzümüzün göz çevresi hariç tamamına uyguladığımız maskeyi 10-15 dakika bekletiyoruz.

Bu sayede maskeniz gözeneklerinize iyice işlemiş olur ve daha iyi bir sonuç elde edersiniz. Bu maskeyi haftada bir kez ve her hafta uyguladığınız zaman cildinizin değişimine siz bile inanamayacaksınız. Maskenin içinde bulunan bal cildinizin nemlenmesine ve güneş yüzünden oluşan kötü lekelerin yok olmasına yardımcı olacaktır. Yulaf ise iyi bir lif kaynağıdır ve bunun yanında cildinizin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve tuzların tamamlanmasına yardımcı olur.

Bu bilgilerin size yeterli olmadığını düşünüyorsanız ve eğer Ankara'da ikamet ediyorsanız size bir önerimiz daha var. Ankara güzellik merkezi sizi cildinizle ilgili her konuda bilgilendirmek için bekliyor. Daha detaylı bilgi için lütfen Ankara güzellik uzmanımızla irtibata geçiniz.