TEN RENGİ AÇMA YOLLARI

blog yazısı ekle !

TEN RENGİ AÇMA YOLLARI

Doğal yoldan oluşan yani güneş izleri, yanıklar ve sivilceler nedeniyle kalıcı hale gelmiş lekeler cilt sağlığına dikkat eden insanlar için tehdit oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra lekeler dışında ten rengini koyu görüp daha fazla açmak için bir takım yöntemler vardır.

Ankara gibi birçok büyük şehirde tedaviler uygulanmaktadır. Ten rengi açmak için 3 adet yöntem vardır. İlki kimyasal peeling yöntemi belli kimyasallarla cilt üzerindeki tenin soyulmasına yardımcı olan bir yöntemdir. Ankara güzellik salonu gibi salonlarda da uygulanan bir yöntemdir.

Ankara'daki tüm Cilt Analizi yapılan Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Analizi

Yan etkileri olmakla birlikte (güneş yanık izleri) bir hafta içerisinde soyulmalar tamamlanır. Kimyasal peeling derinliklerine göre 3 e ayrılır. Yüzeysel peeling, orta sertlikte peeling ve derin sertlikte peeling ile cildinize ve ten açma işlemine göre artmaktadır. Ancak kimyasal peelingin yukarda bahsedildiğinden çok daha fazla yan etkisi ve zararı vardır. İnfeksiyon, akneiform, erüpsiyon, alerjik reaksiyonlar, kimyasal yanık gibi birçok zararı yan etkisi vardır.

İkinci yöntem ise ten rengi açmak için kremler olsa da en doğal yöntem evde yapılabilecek bir maske yardımıyla ten rengini açabilir ve hiçbir yan etkisi olmaksızın kullanabilirsiniz. Ankara güzellik uzmanı gibi birçok uzmanında önerdiği bu yöntemin birçok çeşidi vardır.

1.Yöntem: Limon suyu, bal, badem, gül suyu, yumurta, yulaf unu, süt tozunu bir kap da karıştırıp sürüldükten sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

2.Yöntem: Salatalıkları dilimleyip yüzünüze maske yaparmış gibi ovaladıktan sonra salatalık suyuyla yüzünüze sürüp yatın sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

3.Yöntem: Zerdeçal tozu ve limon ile bir maske hazırlayıp sürdükten sonra su ile yıkayınız.

4.Yöntem: Patatesleri dilimleyip yüzünüzde 5-10 dakika beklettikten sonra kaldırabilir ve farkı fark edebilirsiniz.

5.Yöntem: Günde 10 bardak su içerek cilt sağlığınıza dikkat edebilir aynı zaman da gözaltlarındaki morluklardan kurtulabilirsiniz.

6.Yöntem: Beyaz turp ya da onun suyunu sürerseniz ten renginiz açılacaktır.

7.yöntem: 1 tutam tarçını yarım kaşık bal ile karıştırıp yüzünüze sürün farkı göreceksiniz.

8.Yöntem: Bir adet muzu ezip lor peyniri ve bal ile karıştırıp 20-30 dakika yüzünüzde bekletip ardından su ile yıkayınız.