TUNALI DERMAROLLER (DERMOROLLER)

blog yazısı ekle !

TUNALI DERMAROLLER (DERMOROLLER)

Deri dokusunun üstü epidermis, dermiş ve bağ dokusu olmak üzere üç katmandan oluşmuştur. En üst tabakasında stratum dediğimiz dış kat bulunur bu kat yabancı maddelerin derimize geçişini önler.

İlaç, krem, serum gibi maddeler deriden emilir ve tedavi edilen bölgenin etkisini arttırmak için ise mikro iğneleme yöntemi kullanılmaya başlanmıştır.

Tunalı'da Dermaroller için nerelere gidebilirsiniz
Tunalı Dermaroller


Tunalı Dermaroller ise bir silindir üzerinde sıralanmış mikro iğneleri olan bir tedavi cihazıdır. Bu cihaz mikro uçlu iğnelerle deri üzerinde hareket ettirilir ve çok minik mikro kanallar açar. Bu kanallar ise tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Kanalların arasından ilaçlar ve sürülen maddelerin deri altına daha iyi yedirilmesi sağlanır.

Mikro iğneleme amacıyla kullanılan madde ise dermastamptır bu iğneler silindir yerine dikdörtgen şekilli bir başlık üzerine sıralanmıştır.

Dermaroller yöntemi birçok cilt problemine ve saç problemine iyi gelmektedir. Hatta akne tedavisi, sedef, saç dökülmesi gibi birçok sorunun da çaresi olmuştur. Uygulayanlar bundan çok memnundur. Bu uygulama sayesinde saç dökülmesinden kurtulanlar oldukça fazladır. Cilt sorunları da dermaroller yöntemi ile çözülebilmektedir.