TUNALI MANİKÜR

blog yazısı ekle !

TUNALI MANİKÜR

Tunalı manikür uygulamasında kullanılan malzemelerin hijyenik ve temiz olması çok önemlidir. Manikür yaparken hijyenik olması, eğer mümkünse aletlerin steril edilmesi gerekir. Ankara'da manikür pedikür işlemi yapan binlerce güzellik salonu var. Kuaförünüzde de manikür yaptırabilirsiniz. Tunalı ilçesi manikür salonları ile ellerinizi güzelleştirin.

Tunalı'daki tüm Manikür yapılan Güzellik Salonları için tıklayınız
Tunalı Manikür


Özel bir alet sayesinde özel bir ışıkla aletler dezenfekte edilir. Gerekli malzemeler törpü, tırnak makası, sıcak su için gerekli manikür kabı, su içine mutlaka eklenmesi gereken dezenfektan, makastır.

Bunların hepsi dezenfekte edilmiş olmalıdır. Aksi halde bulaşıcı birçok hastalık bir diğer kişiye geçebilir. Hepatit, aids gibi bir çok bulaşıcı hastalık bu aletlerden geçebilir bu yüzden mutlaka steril olmalıdır. Kullanılan havlunun da tek kişi tarafından kullanılıp yıkanması çok önemlidir. Cilt hastalığının da bulaşıcıları vardır. Özellikle bazı egzama türleri de deriden geçebilmektedir. Bunun için her şeyin steril olmasına dikkat edilmelidir.

Manikür yapıldıktan sonra eller nemlendirilmeli ve tırnaklar çok uzun bırakılmamalıdır. Bu tırnak kökleri için zararlı olabilir.