TÜRK KAHVESİNİN CİLTTEKİ MUCİZESİ

blog yazısı ekle !

TÜRK KAHVESİNİN CİLTTEKİ MUCİZESİ

Türk kahvesi sevenler içtikleri gibi farklı alanlarda da Türk kahvesini kullanabilirler. Türk kahvesi cilt üzerinde de oldukça etkili sonuçlar veren bir gıdadır. Doğru şekilde yapılan uygulamalar ile ciltte oluşan pek çok farklı soruna çözüm olarak kullanılabilir. Kahve içerisinde bulunan kafein güzellik maskesi ve cilt bakım ürünlerinin çoğunda bulunur. İçtiğiniz Türk kahvesinin telvesi ile bile cildinize peeling uygulayarak bakım yapabileceğiniz gibi aynı zamanda daha farklı ürünler katarak daha iyi sonuçlar alabileceğiniz karışımlar da elde edebilirsiniz.

Ankara'daki tüm Peeling Salonları için tıklayınız
Ankara PeelingTürk kahvesi ile maske yapmak isteyenler bunun için istedikleri yerden kolayca kahve satın alabilir ve uzun süre aramak zorunda kalmadan maskelerini evlerinde hazırlayabilirler. Türk kahvesi ile maske uygulayacak olanların dikkat etmesinde fayda vardır. Ankara güzellik konusunda oldukça fazla imkân sunan şehirlerarasında yer alır.

Türk kahvesi ile yapabileceğiniz bir maske tarifi olarak sizlere kahve ve limon suyundan oluşan karışımın nasıl hazırlanacağını açıklayabilirim. Ankara güzellik uzmanı bu konuda sizlere gereken en doğru bilgileri aktarabilir. 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ve 1,5 tatlı kaşığı limon suyunu bir tabakta buluşturarak iyice karıştırıp homojen bir karışım elde edin.

Hazırladığınız karışımı yüzünüze aşağıdan yukarıya doğru olacak şekilde tamamen uygulayın ve kurumasını bekleyin. Ardından soğuk su ile durulayarak maskeyi çıkartın. Bu karışım hem sivilcelere hem de yüzünüzün ölü derilerden arınmasına yardımcı olacaktır. Aynı karışımı 15 günde 1 defa olarak uygulamanız doğru olacaktır.

Ufak eklemeler ile daha farklı cilt sorunları için evinizde karışımlar hazırlayarak kolayca kullanabilirsiniz. Ankara güzellik salonu cilt bakımı konusunda oldukça etkili çözümler sunuyor. 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını bir kâsede karıştırarak homojen bir hal almasını sağlayın. Ardından karışımı yüzünüze uygulayın ve 5 dakika bekleyin.

Daha sonra yüzünüzü iyice yıkayın ve yağın etkisinin gitmesini sağlayın. Bu karışımı cildinizin durumuna göre haftada bir veya iki defa uygulayarak peeling yapabilirsiniz. Yumuşak ve nemlenmiş bir cildiniz olsun isterseniz Türk kahvesinin mucizesinden yararlanarak sizlerde bu şekilde uygulama yaparak cildinize bakabilirsiniz.